Celebrities Fashion Showbiz

Yjet mblidhen për shfaqjen e Gucci-t dhe debtimin e stilistit të ri të kompanisë!

Të bësh debutimin e drejtorit krijues kur paraardhësi juaj ishte përgjegjës për një nga historitë më fitimprurëse dhe më pjellore të suksesit të modës është një detyrë e frikshme, e lëre më ndryshimin e vendit të shfaqjes tuaj më pak se 24 orë përpara se modeli juaj i parë të dilte në pistë.

Megjithatë, nëse stilisti i ri i Gucci, Sabato de Sarno, u trondit para se të merrte stafetën e drejtimit të shtëpisë luksoze italiane në javën e modës në Milano të premten, ai nuk e tregoi atë.

Fillimisht e planifikuar të zhvillohej nën qiell të hapur në pikën e nxehtë kulturore të Milanos, Brera, kur shiu kërcënoi të mbyt produksionin, ai u zhvendos përsëri në Gucci Hub, vendi i zgjedhur i ish-drejtorit krijues Alessandro Michele për pjesën më të madhe të shtrirjes së tij shtatëvjeçare.

Me sa duket, De Sarno do të kishte dashur të kishte një ndryshim peizazhi për të distancuar vizionin e tij nga ai i mandatit të Michele, i cili pa fitimet e Gucci-t të katërfishoheshin në katër vjet dhe të bëheshin një matës sartorial për industrinë. Megjithatë, i takoi rrobat e tij që në fund të fliste përpara një turme të listës A, e cila përfshinte Julia Roberts, Ryan Gosling, Jessica Chastain, Kendall Jenner dhe Julia Garner.

Duke krijuar koleksionin “Gucci Ancora” (një fjalë në italisht që ka kuptime të shumëfishta në rajonin e ‘akoma’ dhe ‘përsëri’), 40-vjeçari de Sarno rishpii kodet Gucci me përvojën që sjell nga rolet e mëparshme në Prada. , Dolce & Gabbana dhe Valentino gjatë 20 viteve të fundit.

Kostumet e shkurtra të qepura, fustanet e patentuar për kukulla dhe fundet metalike me thekë u kundërshtuan me funde laps dhe kapuç gri, dhe thurje në stilin e marinarëve me jakë të zbukuruar me gamën 24/7 të një gardërobë shumë të ulët.