Celebrities Fashion Health & Beauty Showbiz

20 ‘viktimat e së bukurës’/Njihuni me operacionet plastike të dështuara tek yjet e njohur!

Ne do t’ju tregojmë disa histori nëpërmjet fotove rreth personazheve të famshëm, të cilët u bënë ‘viktima’ të operacioneve plastike me cilësi të ulët. Shumë prej këtyre yjeve kanë humbur bukurinë, fytyrat e tyre kanë humbur pjesërisht aftësinë për të shprehur emocione dhe janë bërë më shumë si maska guri.

Scarlett Johansson

Fytyra e Scarlett Johansson ka ndryshuar në mënyrë dramatike për shkak të injeksioneve të botoksit. Kohët e fundit disa autoritete botuese e konfirmuan këtë informacion.

Courteney Cox

Në emër të bukurisë, Courteney Cox shkoi për ndihmë për kirurgjinë plastike. Kirurgët e kthyen fytyrën e aktores në një maskë të vërtetë guri.

Pamela Anderson

Bukuria e Pamela Anderson dikur pushtoi të gjithë botën. Mirëpo, tashmë ylli 57-vjeçar, për shkak të operacioneve të këqija plastike, duket shumë keq.

Linda Evangelista

Supermodelja e viteve ’90 Linda Evangelista humbi të gjithë sharmin dhe bukurinë e saj origjinale për shkak të operacioneve plastike. E famshmja mezi i mbijetoi kësaj katastrofe të paraqitjes së saj të re.

Nicole Kidman

Kohët e fundit, fytyra e bukur e Nicole Kidman është bërë e ngjashme me një maskë dylli. Aktorja ka pasur disa ndryshime të pasuksesshme të fytyrës.

Donatella Versace

Donatella Versace është një nga viktimat më të famshme të operacioneve plastike.

Kim Basinger

Kim Basinger vendosi të ndryshojë fytyrën e saj shumë herët duke përdorur operacione. Aktorja nuk mundi ta shpëtonte bukurinë e saj pavarësisht asgjëje, fytyra e saj u bë shumë e gurtë.

Alice Milano

Sa shumë po përpiqet Alice Milano, asgjë nuk po e ndihmon, përfshirë edhe operacionet. Ndoshta do të ishte më mirë të përdorte magji?

Demi Moore

Së fundmi, Demi Moore ka shokuar fansat e saj me një operacion plastik tejet të pasuksesshëm. Fytyra e aktores u gjymtua nga një kirurg i paaftë.

Ellen Pompeo

Fytyra e Ellen Pompeos po duket gjithnjë e më shumë si një maskë kohët e fundit.

Lisa Rinna

Disa njerëz thonë se Lisa Rinna është bërë si një Frankenstein.

Jennifer Grey

Jennifer Grey pranoi se operacionet plastike i shkatërruan jo vetëm karrierën, por edhe jetën. Ajo ka korrigjuar hundën dhe faqet.

Megan Fox

Megan Fox vuan nga një lloj çrregullimi mendor; ajo është vazhdimisht e pakënaqur se si duket. Aktorja ka bërë dhjetëra operacione plastike.

Meg Ryan

Nga një bukuroshe, Meg Ryan u shndërrua në një grua me maskë.

Mickey Rourke

Ky është një nga shembujt më të keq të kirurgjisë plastike të dështuar. I preferuari i të gjitha femrave Mickey Rourke ka qenë pothuajse ideal në vitet ’80 po tani?

Modonna

Për shkak të injeksioneve të pafundme të Botox-it, fytyra e Madonës duket e fryrë. E famshmja nuk është e ngjashme me atë se si dukej as 10 vjet më parë.

Uma Thurman

Jo aq keq sa të tjerët por edhe Uma Thurman duket ndryshe tani për shkak të operacioneve plastike.

Emmanuelle Beart

Kirurgjia plastike është kthyer në një fatkeqësi të vërtetë për personazhin e famshëm francez. Emmanuelle Beart ka ndryshuar shumë keq.

Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones ka pasur disa ndryshime jo shumë të suksesshme në fytyrën e saj.

Britney Spears

Për shkak të jetës së vështirë, zakoneve të këqija dhe operacioneve të dështuara, Britney Spears nuk duket në moshën e saj.