Celebrities Magazine Showbiz

Rihanna rikthehet fuqishëm në “Golden Globes” si e veshura më mirë!

Nominim për “Best Original Song”, ishte për të joshur Rihannën në “Golden Globes”, ndonëse pak vonë. Këngëtarja e pjesës së parë të “Super Bowl” zgjodhi të marrë pjesë në ceremoninë e parë të madhe të sezonit të çmimeve 2023 për të festuar këngën e saj “Lift Me Up” nga Black Panther: Wakanda Forever që është gati për të marrë një çmim. Kënga nuk fitoi përfundimisht, por Rihanna ishte ende në qendër të vëmendjes përsa i përket modës, duke u veshur me një fustan të zi dramatik nga marka “Schiaparelli Couture”. I dashuri i saj A$AP Rocky iu bashkua asaj me një kostum të zi. Të dy u fshehën gjatë ceremonisë pasi kishte përfunduar ecja në tapetin e kuq. Chris Gardner i revistës “Hollywood Reporter” ka ndarë pamjet e mbërritjes së tyre.

Rihanna na solli performancën e saj të ardhshme të “Super Bowl” në Instagram Story gjatë fundjavës, duke postuar një video të saj të veshur me mallra “Super Bowl” nga linja e saj “Savage x Fenty”. Rihanna foli për revistën “Vogue” në një intervistë të botuar në nëntor 2022 për përpjekjet që bëri për të krijuar “Lift Me Up” për filmin duke balancuar mëmësinë e re. Rihanna mirëpriti djalin e saj të parë me A$AP Rocky në maj dhe ajo ndau videon e parë të tij në TikTok-un e saj në fund të dhjetorit. Ajo tha:

Pasi linda djalin, bëra pak pushim, pastaj u ktheva dhe tani jam kthyer edhe jashtë.

Por, pavarësisht se është kthyer në sytë e publikut, ajo po përballet me lodhjen si prind i ri. 34-vjeçarja tha:

Dikur lodhesha dhe thjesht e shtyja dhe vazhdoja. Kjo është një lodhje që ju nuk keni kontroll mbi të. Trupi juaj nuk e ka në dorë. Dhe vetëm kohët e fundit kam ndenjur për tre ditë me radhë në studio dhe madje kam fjetur në studio për të përfunduar një këngë sepse është një projekt që është vërtet i rëndësishëm për mua të dalë. E besova dhe doja të isha pjesë e saj, kështu që ia arrita.