Celebrities Music Showbiz

Adele falënderon ish-bashkëshortin e saj në një fjalim emocional në “Brit Awards 2022”!

Adele falënderoi ish-bashkëshortin e saj Simon Konecki dhe djalin e tyre Angelo në një fjalim emocionues mbrëmjen e kaluar teksa mori çmimin e “Albumit të vitit” dhe “Artisten e vitit” në “BRIT Awards 2022”. Në fjalimin e saj ajo u shpreh:

Dua të falënderoj të gjithë me të cilët punoj, por dua t’ia dedikoj këtë djalit tim dhe Simon-it, babait të tij, ky album ishte i gjithë udhëtimi ynë, jo vetëm i imi. Jam shumë krenare për veten time që kam qëndruar pas armëve të mia dhe kam nxjerrë një album për diçka kaq personale, jo shumë njerëz bëjnë më gjëra të tilla. Dhe djali im ka qenë kaq i sjellshëm dhe i duruar me mua gjatë viteve të fundit, kështu që kjo është për të.

Adele dhe Simon filluan të takoheshin në vitin 2011 dhe mirëpritën djalin e tyre, Angelo, në tetor të vitit 2012. Gjashtë vjet më vonë, të dy u martuan në vitin 2018 dhe njoftuan ndarjen e tyre vitin e ardhshëm.

I dashuri i saj aktual, agjenti sportiv amerikan Rich Paul, nuk u përmend në asnjë nga fjalimet e Adele. Ai nuk ishte as i pranishëm në ceremoninë e eventit të rëndësishëm.

Adele thuhet se ka anuluar koncertet në Las Vegas për shkak të problemeve me të dashurin e saj agjentin sportiv, i cili menaxhon LeBron James. Richard Johnson i “New York Daily News” raportoi se këngëtarja, 33 vjeçe, anuloi qëndrimin në rezidencën e saj në Caesars Palace ‘Weekends With Adele’ më pak se një ditë përpara shfaqjes debutuese të planifikuar për shkak të problemeve me të dashurin e saj, Rich Paul.