Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Gossip Showbiz

Adele zyrtarizon më në fund divorcin pas dy vitesh ndarje!

Këngëtarja e famshme Adele dhe ish-bashkëshorti Simon Konecki më në fund kanë finalizuar marrëveshjen e divorcit, pas pothuajse 2 vjet nga njoftimi për ndarje. Këngëtarja britanike dhe bashkë-themeluesi i “Life Water”, njoftuan prishjen e lidhjes së tyre në gusht të 2019.

Djali Angelo do të jetë në kujdesin e të dyve. Dyshja e njohur bënë publike lidhjen e tyre për herë të parë në janar të 2012 dhe 9 muaj më vonë erdhi në jetë djali i tyre, Angelo. Çifti u martua në një ceremoni sekrete dhe ishte pikërisht Adele që konfirmoi se ishte martuar në ceremoninë e “Grammy 2017” pas fitores së një çmimi. Ylli britanik i pop-it ka vendosur të ndajë me bashkëshortin kujdestarinë e djalit të tyre 8-vjeçar.

Sipas një burimi për “Us Weekly” marrëdhënia mes tyre ka evoluar dhe të dy janë bërë shumë miq. Madje dhe pse për ndarjet e së shkuarës Adele gjithmonë ka shkruar këngë, këtë rradhë ajo ka vendosur mos të bëjë të njëjtën gjë me ish-bashkëshortin e saj.