Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Aktorja Courteney Cox tregon eksperiencën e saj me operacionet plastike në fytyrë!

Courteney Cox po reflekton mbi vendimin e saj të kaluar për të marrë mbushës të fytyrës dhe se si ajo fillimisht nuk e kuptoi se fytyra e saj dukej “pak e zbehtë”. Në episodin e së martës të “Gloss Angeles Beauty Podcast”, Cox foli me prezantuesit Kirbie Johnson dhe Sara Tan për keqardhjen e saj më të madhe për bukurinë, i cili mund rezulton të jetë mbushësi i fytyrës. Cox tha:

Unë shikoj fotot e mia nga koha kur mendova se dukesha mirë dhe nuk mund ta besoj.

Ylli i “Scream VI” shpjegoi:

Të mendosh se po plakesha kur isha vërtet e re, kjo është thjesht një humbje kohe; është një efekt domino. Është sikur nuk e kupton se dukesh pak larg.  Ju shikoni në pasqyrë dhe thoni, “Oh, kjo duket mirë”, mendoni ju. Dhe nuk e kuptoni se si duket për personin e jashtëm dhe thjesht vini shumë mbushës në fytyrë.

Duke u thelluar sesi ajo fillimisht nuk e kuptoi se fytyra e saj dukej “e shkëputur” nga mbushësit. Cox ka qenë më parë e hapur për përdorimin e saj të injeksioneve, duke theksuar se ajo “nuk do t’i bënte kurrë” ato tani. Në podcast, aktorja e “Friends” shpjegoi se ajo kënaqet duke u rritur sepse është “më e përgatitur për gjithçka në jetë tani”.

“Më pak është më shumë”, shpjegoi ajo, para se të thoshte se mendon se “duket e tmerrshme” me shumë grim dhe preferon një fytyrë të freskët.

Cox gjithashtu theu rutinën e saj të bukurisë dhe mënyrën se si merr frymëzim nga rutina e bukurisë së vajzës së saj Coco Arquette. “Më pëlqen mënyra se si ajo e bën grimin e saj”, tha ajo për Coco-n. “Ajo është një grimiere shumë e mirë. Unë me të vërtetë e dëgjoj atë. Ajo më mban në linjë.” Së fundmi Arquette iu bashkua nënës së saj në tapetin e kuq të premierës së “Scream VI” në New York City.