Edi Hallaci

Izraeli vret luftëtarë të Hezbollahut në Siri!
Mbyllen pa rezultat negociatat për ‘Traktatin Global të Pandemive’ nga OBSH!
Përdoruesit e internetit shtangen kur mësojnë kuptimin e vërtetë të fjalës ‘Wi-Fi’!
Donald Trump flet për emigrantët në fushatë: Po krijojnë një ushtri për të pushtuar SHBA!
Erdogan ultimatum Izraelit: Presion deri në fund për të ndalur masakrat në Gaza!
Leclerc zot në shtëpinë e vet, Ferrari ‘pole-position’ në Monaco! Zhgënjen Verstappen dhe Red Bull!
Procesi ndaj aktorit Alec Baldwin, gjykatësi refuzon të heqë dorë nga akuza për vrasje nga pakujdesia!
‘Mallkimi i motit të keq’/ Helikopteri i kryeministrit të Armenisë bën ulje të detyruar në kufi me Azerbaixhanin!!
Më shumë se 10 mijë njerëz kanë mbërritur në Britani që nga fillimi i vitit, sfidë e madhe e kryeministrit Sunak para zgjedhjeve!
Oferta e Macron për Evropën: Ombrella bërthamore franceze për të mbrojtur të njëzet e shtatë shtete!
FIFA dëshiron të rifreskojë dhe përmirësojë VAR-in duke ndjekur shembullin e tenisit!
Morinë, ndalohet një 41-vjeçar nga Serbia i shpallur në kërkim ndërkombëtar për prodhim dhe shitje narkotikësh!
Votoi rezoluten e Srebenices, Vuçiç: Maqedonia e Veriut më goditi fort! Kam investuar shumë, Greqia më shumë shtyllë se Shkupi!
Bisedimet Izrael-Hamas do të rinisin javën e ardhshme!
Gaza/ Izraeli nuk ndalet, Rafah nën pushtetin e sulmeve!
Euro 2024/ Mësohen dy futbollistët e parë që Sylvinho ka ftuar për në Gjermani !
Sulmuesi i Kombëtares shqiptare shumë optimist për Europianin, Broja: Do e kalojmë grupin!
Breshëri i pabesueshëm në Torino vesh me akull qytetin në fund të majit!
Eksportet shqiptare rriten në Prill! 1.8 % më shumë krahasuar me një vit më parë, 350 milionë euro, cilat ishin grupet kryesore që ndikuan!
Sulmet ukrainase shkatërrojnë sistemin kyç të radarit në Krime, ofronte mbrojtje ajrore në Ballkan, në lindje të Mesdheut dhe në Gjirin Persik!
Incidenti i frikshëm në aeroportin rus/ Avioni përplas punonjësin në pistë, publikohen pamjet e rënda!
Urdhri i Perandorisë Britanike/ I jepet shqiptarit të parë për kontributin e dhënë për marrëdhëniet shqiptaro-britanike!
Motorët-ambulancë/ Në verë, mjeku për urgjenca do lëvizë me motor!
Diplomacia ekonomike/ Atashetë ekonomikë në Kosovë nuk janë emëruar ende, kritika nga opozita!
Turi me Diasporën/ Rama takohet nesër në Milano me shqiptarët e Italisë, poston foton e eksodit të madh drejt vendit fqinj!
Me vlerë 300 miliardë dollarë, G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën!
Përdorimi ditor i marijuanës tejkalon konsumimin ditor të pijeve alkoolike në Shtetet e Bashkuara!
Blinken thirrje Egjiptit për ndihmat në Gaza: Duhet të gjejmë mënyrën që të kalojnë përmes Rafah, bëni gjithçka mundeni!
Përfundon mbledhja e Grupit të Dialogut, zbardhet propozimi i KQZ-së për Diasporën: Votimi nga jashtë disa ditë para datës së zgjedhjeve brenda vendit!
Netflix/ Ja serialet dhe filmat ‘trending’ të muajit maj!
Pasuesi i Toni Kroos, Reali hedh sytë nga Bayerni dhe City!
Ballkani konfirmon diktatin, fiton edhe Kupën e Kosovës!
Tragjedia në Potam ku humbi jetën 7-vjeçarja, dënohet me 18 vite burg Arjan Tase!
Britania akuzon Kinën se po synon të furnizojë Rusinë me armë, sekretari anglez: Tregtia mes dy vendeve u rrit me 64 për qind që prej nisjes së luftës!
Kryeministri Rishi Sunak pritet të shpallë zgjedhjet e parakohshme në Britani, zbulohet data!
Kievi propozon vendosjen e mbrojtjes ajrore, Scholz i prerë: Ide e rrezikshme! NATO s’duhet të bëhet palë në luftë!
Gjermani, incidentet antisemite në nivel rekord, pas sulmit të Hamas ndaj Izraelit më 7 tetor!
Ligji për “agjentët e huaj”, Komisioni i Venecias kritikon Gjeorgjinë: Nuk plotëson kërkesat evropiane të ligjbërjes demokratike!
Finalja e Europa League: Leverkusen drejt rekordit, Atalanta kërkon historinë!