Celebrities Film & Tv Gossip

Dëshiron të jetë larg vëmendjes së publikut, Julia Roberts do të heqë dorë nga karriera e saj si aktore?!

Mund të jetë një nga historitë më befasuese dhe krejt të papritura në këtë moment pasi Julia Roberts po mendon të mbyllë karrierën e saj të aktrimit, në favor të një jete të qetë dhe larg vëmendjes. Duke qenë një nga vajzat më të njohura për pjesën më të madhe të viteve 2000, është e ditur tashmë se Roberts preferon të qëndrojë larg vëmendjes së publikut dhe t’i përkushtohet plotësisht familjes së saj.

Duke qenë një nga yjet më të mëdhenj të Hollywood-it, Roberts është lodhur nga vëmendja dhe presionet që vijnë nga aktrimi. Ajo dëshiron të lërë pas Hollywood-in dhe të fokusohet në një pjesë tjetër të jetës së saj, duke kaluar kohë me familjen dhe duke udhëtuar në ndeshjet e Manchester United. Një burim për Radar Online tha se:

Ajo e do San Francisco-n dhe duket se nuk dëshiron të largohet kurrë.  Julia merr shumë më shumë kënaqësi dhe stimulim kur është në fermë ose kur punon rreth San Francisco-s, i cili është ende vendi numër një që ajo do të donte të jetonte nëse Danny ndonjëherë bie dakord. Është shumë më e kulturuar dhe më e dashur për të sesa të rri rreth pronës së saj në Malibu.

Roberts aktualisht ka tre fëmijë me burrin e saj pasi dyshja u martuan në korrik 2002, binjakët 18-vjeçarë Hazel dhe Phinnaeus dhe 16-vjeçarin Henry. Rikujtojmë gjithashtu se në një intervistë për CBS Sunday Morning ajo u shpreh:

Është ëndrra ime e realizuar, por nuk është ëndrra ime e vetme e realizuar. Jeta që kam ndërtuar me burrin tim, jeta që kemi ndërtuar me fëmijët tanë, këto janë gjërat më të mira. Për t’u kthyer në shtëpi në fund të ditës, triumfuese për ta.