Celebrities Gossip Showbiz

E shkuara e errët e mamasë së Cara Delevingne po ndikon tani tek modelja e njohur?!

Problemet e fundit të Cara Delevingne janë një nga temat më shqetësuese të lajmeve në median online. Videoja e aktores jashtë aeroportit Van Nuys në fillim të kësaj jave i bëri miqtë dhe familjen e saj të shqetësoheshin jashtëzakonisht shumë për të. Aktorja Margot Robbie krijoi një lidhje të fortë me Cara-n, por familja e saj ishte ajo që u përfshi më shumë në rimëkëmbjen e saj.

E kaluara e Delevingne në mënyrë të pashmangshme e lidh atë me nënën e saj. Kur ishte e re, Pandora ishte një socialite britanike që u rrit në rangjet më të larta të shoqërisë jashtë Royals. Ajo pati një luftë të pafat me varësinë ndaj heroinës për shumë vite që mund të ishte e trashëguar. Sipas një artikulli të vitit 2008 të botuar në Bibliotekën Kombëtare të Mjekësisë me titull, ‘Ndjeshmëria gjenetike ndaj varësisë nga heroina; një studim i shoqatës së gjeneve kandidate’, varësia ndaj heroinës mund të jetë e trashëgueshme. Një kontribut gjenetik në cenueshmërinë që zhvillon varësinë ndaj heroinës është 40-60%. Kjo sugjeron një mënyrë komplekse të trashëgimisë tek fëmijët e një personi që ishte i varur nga substanca për shumë vite.

Pandora më në fund arriti të kapërcejë varësinë e saj, por ka prova se një pjesë e saj mund t’i ketë kaluar vajzës së saj, Cara është një prej tyre. Megjithatë, ende nuk ka ndonjë konfirmim nëse aktorja ka konsumuar heroinë apo jo. Por ekspozimi i fundit nga Jessica Reed Krauss mbi Amber Heard sugjeron se ajo filloi të merrte droga të forta kur të dyja aktoret ishin bashkë.

Në një intervistë të vitit 2020 me Daily Mail, Pandora zbuloi se ajo përdori heroinë vetëm disa ditë pas ditëlindjes së saj të 18-të dhe ajo ishte e lidhur që nga ai moment. Pasi mundi varësinë e saj, ajo vazhdoi të luftonte me varësinë ndaj substancave të tjera. Kjo është ajo që ajo tha:

Unë kisha një lëvizje dhe kaq ishte ajo. Ishte droga për mua. Më dha të gjitha gjërat që nuk kisha vetëbesim kryesisht. Prindërit e mi, të cilët duhej të ishin mjaft të fortë me mua deri në fund, derisa arrita në fund, më kontrolluan në një qendër trajtimi në Weston-super-Mare. Më vonë ishin pilula morfinë, pilula me bazë opiate, qetësuesit më të fortë kundër dhimbjeve. Unë thjesht doja të isha në gjendje të jetoja një ditë normale pa ankth ose atë që mendoja se ishte normale.