Celebrities Showbiz

E veja e Kobe Bryant bën postimin e ndjerë kushtuar bashkëshortit të saj për Ditën e Baballarëve!

Vanessa Bryant dhe tre vajzat e saj kanë kujtuar personin e tyre më të rëndësishëm, Kobe Bryant, në një ditë shumë të rëndësishme. Të dielën më 19 qershor, Vanessa, 40 vjeçe, kujtoi Ditën e Baballarëve duke shpërndarë një postim në Instagram të saj dhe të bashkëshortit të ndjerë Kobe, teksa shkruan:

Gëzuar ditën e baballarëve, zemër.

Në një postim tjetër, Vanessa dhe vajzat Natalia, Bianka Bella dhe Capri Kobe pozuan para shtëpisë së fëmijërisë së Kobe në Filadelfia. Krahas kësaj, Vanessa ndau një foto të re të partnerit të saj të ndjerë, i cili shihet duke luajtur basketboll kur ishte adoleshent.

Kobe ndërroi në një aksident tragjik me helikopter në janar të vitit 2020, së bashku me vajzën e tij dhe 3-vjeçare, Gianna, dhe shtatë persona të tjerë. Në fillim të kësaj jave, Vanessa vizitoi një mural të ri që përshkruan ngjashmërinë e burrit dhe vajzës së saj ndërsa ishte në vendlindjen e Kobe, të cilën ajo e dokumentoi në një postim në Instagram.

Vanessa tha se ishte në Filadelfia për të marrë pjesë në hapjen e dy fushave të reja të basketbollit në emrat e Kobe dhe Gianna-s në ‘Tustin Playground’ në bashkëpunim me organizatën bamirëse të “Nancy Lieberman’s Dream Courts”. Murali, të cilin Vanessa ia ka besuar artistit të Filadelfias, Ernel Martinez, është vendosur në cep të fushave, duke vëzhguar basketbollistët në zonën ku u rrit Kobe. Vanessa u shpreh:

E zgjodha këtë vendndodhje në mënyrë që të rinjtë në këtë komunitet të kenë një hapësirë ​​të sigurt për të luajtur me mundësi të barabarta, gjë që ishte e rëndësishme për Kobe dhe Gianna.

Marka e njohur e veshjeve sportive Nike ka nxjerrë në treg së fundmi një palë këpucë speciale “Mambacita Sweet 16” për nder të Gianna “Gigi” Bryant, vajzës së Kobe Bryant, ditën e sotme në atë që do të ishte ditëlindja e saj e 16-të. Mamaja e saj Vanessa Bryant kishte shkruar në rrjetin e saj social Instagram se:

Jam shumë e lumtur me mënyrën se si dolën këto këpucë Mambacita për nder të vajzës sime, Gigi. Këpucët kanë një model të zi me lëkurë gjarpri për të përfaqësuar “Mentalitetin Mambacita të Gigi”. “Mambacita Sweet 16” është frymëzuar nga shpirti i saj dhe dashuria që kishte, jo vetëm për lojën, por për familjen, miqtë dhe komunitetin e saj. Një pjesë e trashëgimisë së saj ka të bëjë me ndërtimin e një të ardhmeje më të mirë për të gjitha vajzat dhe gratë në sport, një hap në një kohë.