Fashion

Gen Z ‘ringjall’ një tendencë të modës të viteve ’90!

“Xhinse dhe një bluzë e bukur.” Ishte një frazë që përcaktoi modën për gratë e Millennial për vite me rradhë dhe një slogan stili i përhapur për çdo rast. Do të dilnit për darkë me miqtë? Xhinse dhe një bluzë e bukur. Më në fund, po takohesh me atë djalë që vazhdon të të dërgojë mesazhe në MySpace? Xhinse dhe një bluzë e bukur. Po shkoni në qendrën tregtare? Xhinse dhe një bluzë e bukur. Kombinimi xhinse/bluzë sundoi fillimin e viteve 2000 dhe fundin e viteve nëntëdhjetë.

Paris Hilton ishte mbretëresha e saj! Ajo shkonte në një klub nate me xhinset e saj të ulëta dhe një bluzë të bukur. Kjo ishte moda. Nuk na duhej Lady Gaga me fustanin e saj të mishit, kishim Paris-in. Më pas, të gjithë do të përpiqeshim të rikrijonim pamjen me buxhetin e Supré, shpesh me nënat tona që nuk miratojnë. Mjerisht, si të gjitha tendencat e modës, ajo përfundimisht doli nga moda dhe ashtu si llogaritë tona të vjetra në MySpace, u bë e turpshme të shikoje prapa.

Paris Hilton

Kishte gjithashtu një periudhë të çuditshme ku xhinset u bënë veshje për fundjavë.U bë ‘cringe’ në vend të elegancës. Sigurisht, të gjithë kemi veshur ende xhinse dhe bluza të bukura, por kurrë nuk kemi guxuar t’i lidhim këto dy fjalë. Thjesht e turpshme. Ishte një humbje shkatërruese, por tani po rikthehet. Ajo ka tërhequr një Taylor Swift dhe po bëhet më e fuqishme se kurrë. Ne mund të falënderojmë të famshmit për këtë ringjallje. Uniforma e vajzave aktuale ‘it’ si Hailey Bieber, Kendall Jenner dhe Sofia Richie është e gjitha për të përqafuar kombinimin.

Xhinset e gjera dhe crop top të kombinuara me atlete apo taka janë look-u më i pëlqyer për momentin dhe ka pushtuar kulturën e modës. Më poshtë, mund të shihni disa kombinime të tyre:

Sophia Richie

Kendall Jenner