Celebrities Gossip

I japin fund lidhjes së tyre dyshja e aktorëve të njohur!

Emma Roberts dhe Garrett Hedlund i kanë dhënë fund gjithçkaje, të paktën kështu është konfirmuar nga burime të afërta pranë çiftit. Burime të shumta thonë për “PEOPLE” se dyshja i ndanë gjërat disa javë më parë, pas disa muajsh të vështirë në lidhjen e tyre.

Është e trishtueshme dhe ata po përpiqen të bëjnë më të mirën që të jenë prindër. Ka qenë e vështirë shumë për ta.

Ndarja e çiftit vjen pasi ata festuan ditëlindjen e parë të djalit të tyre Rhodes Roberts muajin e kaluar me një festë me temë ‘rodeo’. Ajo dhe Hedlund, me të cilin filloi të takohej që në muajin mars të vitit 2019, mirëpritën Rhodes në dhjetor 2020 dhe më pas ndanë foton e parë të foshnjës dhe emrin e tij në janar.

Faleminderit 2020 që e bëtë një gjë të drejtë. Drita jonë e ndritshme Rhodes Robert Hedlund.

Një burim i tha më parë PEOPLE se Hedlund “e rriti plotësisht” për të mbështetur Roberts pasi ata mirëpritën djalin e tyre të parë në mes të pandemisë COVID-19.

Të kesh një të porsalindur në pandemi ka qenë shumë më e vështirë nga sa priste secili prej tyre, por ata me të vërtetë po përpiqen të kuptojnë gjërat. Garrett e rriti plotësisht këtë pasi Emma ishte ende duke u rikuperuar pas lindjes. Ai u sigurua që shtëpia e tyre të ishte e pajisur me gjëra që Emës i pëlqenin dhe i duheshin, në mënyrë që ajo të ndihej rehat. Ajo sapo ka filluar t’i kthehet një rutine më ‘normale’.

Roberts është shprehu për “PEOPLE” se si mendësia e saj ka ndryshuar që kur u bë nënë.

Kjo ishte padyshim gjëja më hapëse, të kesh një fëmijë. Ku më parë, unë jam duke operuar vetë në botë dhe thjesht po mendoj se çfarë është e duhura për mua. Dhe kur ju keni një fëmijë, është sikur, prisni, sa vjeç do të jetë ai në vitin 2050? Si do të duket bota? Për mua, unë patjetër doja të edukoja veten më shumë për atë që duhet të bëja.