Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Ja kush është Rich Paul, partneri i ri i Adele!

Adele ka nisur zyrtarisht një lidhje romantike me Rich Paul. Agjenti sportiv është parë me këngëtaren britanike në ndeshjen e 5-të të finaleve të NBA në korrik, dy muaj pasi qarkulluan lajmet se dyshja kanë filluar të shoqërohen me njëri-tjetrin. Pasi dalja e tyre e parë publike bëri bujë në mediat sociale, një burim konfirmoi për Page Six se:

Ata kanë filluar takimet.

Paul po shkruan kujtimet e tij të para, “Lucky Me”, për Roc Lit 101, një pjesë të Roc Nation të Jay-Z, njoftoi Hollywood Reporter në mars 2021. Ai do të shkruajë për fëmijërinë e tij në Cleveland dhe për gjërat që ka mësuar gjatë ngritjes së tij. Paul tha:

“Lucky Me” është më shumë se historia ime. “Lucky Me” është historia e çdo të riu me ngjyrë që është rritur si unë. Unë dua të shfaq historinë time për të ngritur dhe frymëzuar ata që e kanë jetuar këtë dhe për të edukuar ata që nuk e kanë jetuar. Unë nuk mund t’ju them se çfarë do të thotë të bashkëpunosh me mikun dhe mentorin tim Jay-Z në këtë projekt. “Lucky Me” ishte emri i librit para se të flisja me Jay sepse muzika e tij ishte kolona zanore e jetës sime.

Paul tha për “New Yorker” në qershor të këtij viti se ai ‘patjetër donte të ishte një atlet’ për të luajtur basketboll dhe futboll. Sidoqoftë, ai i anashkaloi pasionet për t’u bërë një sipërmarrës dhe biznesmen që qëndron prapa lojtarëve.

Paul ka tre fëmijë, por nuk ka qenë kurrë i martuar, sipas “New Yorker”. Adele, nga ana tjetër, përfundoi divorcin me Simon Konecki në mars të vitit 2021. Simon dhe Adele kanë një djalë bashkë të quajtur, Angelo.