Celebrities Gossip Music Showbiz

Jennifer Lopez ka vendosur të largohet nga muzika?

Jennifer Lopez është shprehur se “This Is Me…Now” mund të jetë albumi i saj i fundit. Këngëtarja e hitit “On The Floor”, 54 vjeçe, ka pranuar se kënga e saj e re, e cila ka të bëjë me marrëdhënien e saj me bashkëshortin dhe aktorit hollivudian Ben Affleck, ndihet si ‘fund i një epoke’ dhe ‘fillimi i një epoke të re’. Për  Entertainment Tonight ajo tha se:

Ne bëmë kopertina të ndryshme të albumeve. Ne përpiqemi të bëjmë gjëra që janë shumë të veçanta për fansat në mënyrë që ata të koleksionojnë gjërat që mund t’i kenë përgjithmonë. E vërteta është se as nuk e di nëse do të bëj ndonjë album tjetër pas këtij. Është një projekt tipik Jennifer Lopez J.Lo dhe ndihem vërtet shumë e përmbushur. Ky mund të jetë albumi im i fundit ndonjëherë.

Ajo shpjegoi më tej:

Ndjehem sikur është fundi i një lloj epoke për mua dhe fillimi i një të reje, kështu që nuk do të thosha kurrë kurrë, por tani ndihem sikur kam vendosur vërtet zemrën dhe shpirtin tim në këtë dhe jam shumë e emocionuar dhe padyshim që më mori shumë kohë.

“‘This Is Me… Now’” është një vazhdim i “This Is Me… Then” i vitit 2002.