Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Showbiz

Jesy Nelson vendos të sqarojë gjithçka përfundimisht!

Së fundmi këngëtarja e njohur Jesy Nelson ka zbuluar se nuk ka folur me shoqet e saj të grupit ‘Little Mix’ që kur u largua nga grupi në muajin dhjetor të vitit të kaluar. Këngëtarja bukuroshe kryesoi listat së bashku me Leigh-Anne Pinnock, Jade Thirlwall dhe Perrie Edwards për nëntë vjet me radhë pasi gjeti famë në ‘X Factor’ në vitin 2011, megjithatë Jesy u largua nga grupi pas problemeve të saj të shëndetit mendor.

Ajo është shprehur për ‘Glamour Magazine’ se ekziston një “distancë” tanimë, midis saj dhe treshes për të cilën ajo pranoi se është e çuditshme duke pasur parasysh afërsinë e tyre për gati një dekadë që kur ishin së bashku pjesë e grupit. Jessy ka treguar se:

Unë nuk kam folur me vajzat. Është e çuditshme sepse për kaq shumë vite ne ishim aq afër sa motra, së bashku çdo orë të ditës për javë të tëra, duke ndarë shtretërit, duke qeshur, duke qarë vetëm 24/7 të katërta ne së bashku dhe pastaj, asgjë. 

Read the full interview in the GLAMOUR U.K. October Digital Issue online now

Jesy njoftoi largimin e saj nga grupi një vit pasi xhiroi një dokumentar të BBC -së ‘Jesy Nelson: Odd One Out’, në të cilin ajo zbuloi se ishte përpjekur të vriste veten pas viteve të vështira dhe abuzimi të pamëshirshëm.

Ndërsa ajo ka folur tani për lehtësimin e saj duke qenë e lirë nga krahasimet me vajzat e tjera ndërkohë që ‘Little Mix’ kanë vazhduar si treshe. Kur u pyet nëse i kishte parë ato, bukuroshja tha:

Jo. Kam dërguar disa mesazhe, por kaq. Unë nuk mund ta shpjegoj, është sikur duhet të ketë këtë distancë. Ne ishim kaq afër, kështu që ju nuk mund të qëndroni në mes, duhet të ketë hapësirë ​​dhe me shpresë. Shpresojmë që në një moment në të ardhmen të mundemi të kthehemi të gjitha së bashku. I dua ato. Ato janë motrat e mia në shumë mënyra, por për momentin ne thjesht nuk flasim. 

Jesy shpjegoi se presioni për t’u krahasuar me këto tre vajza natyrisht të mrekullueshme, super të mrekullueshme dhe të bukura, ishte shumë e dhimbshme emocionalisht.

Dhe unë mendoj se shumë njerëz e kanë keqkuptuar atë që kam dashur të them në deklaratën time, ata janë si oh,domethënë që tani ajo po shkon vetëm. Unë kurrë nuk kam thënë në deklaratën time, unë po dal nga industria e muzikës, nuk do të bëj më muzikë. Unë thashë, thjesht do të filloj një kapitull të ri të jetës sime, thjesht dua për ta bërë veten të lumtur. Unë nuk e di se çfarë do të jetë, por duhet të kujdesem për veten tani, të bëj veten të ndihem më mirë përsëri. 

Kur Jesy konfirmoi largimin e saj të përhershëm erdhi vetëm disa javë pasi zbuloi se po merrte një pushim të përkohshëm nga të gjitha angazhimet e punës dhe më vonë zbuloi se shëndeti i saj mendor ishte arsyeja pse ajo u largua nga grupi.