Celebrities Showbiz

Jimmy Kimmel rezulton pozitiv me Covid, anulon shfaqjen me Jimmy Fallon dhe Stephen Colbert!

Shfaqja e ardhshme e drejtpërdrejtë “Strike Force Three” është anuluar sepse Jimmy Kimmel ka Covid dhe shfaqja nuk mund të vazhdojë. Kimmel shkroi në X, dikur Twitter, të mërkurën:

Epo, Las Vegas, kam marrë Covid, dhe fatkeqësisht, ne duhet të anulojmë shfaqjen Strike Force Three të kësaj fundjave. Nuk do të mund të jetoja kurrë me veten nëse do të sëmureshin miqtë e mi të vendlindjes.

Ai shtoi:

Faleminderit të gjithë atyre që blenë bileta, të gjithë do të marrin rimbursimet e plota dhe ne do të përpiqemi ta riplanifikojmë nëse është e mundur.

Ylli i “Jimmy Kimmel Live”, Jimmy Fallon dhe Stephen Colbert do të shfaqeshin në Dolby Live në Park MGM në Las Vegas të shtunën për të regjistruar një episod live të podcast-it të tyre “Strike Force Five”. Kimmel, Fallon dhe Colbert, së bashku me mikpritësit e tjerë të natës, Seth Meyers dhe John Oliver, bashkuan forcat për podcast-in e kufizuar, i cili u shfaq premierë muajin e kaluar, ndërsa shfaqjet e tyre përkatëse kanë transmetuar përsëritje që nga fillimi i grevave të shkrimtarëve në maj.

 

Meyers dhe Oliver nuk ishin planifikuar të shfaqeshin gjatë shfaqjes live të kësaj fundjave. Të ardhurat e gjeneruara nga podkasti do t’i shkojnë stafit të papunë nga programet e drejtuesve – “Jimmy Kimmel Live,” “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon,” “The Late Show with Stephen Colbert,” “Late Night with Seth Meyers” dhe “Last Week Tonight with John Oliver.”

Që atëherë, “Strike Force Five” ka lëshuar gjashtë episode që nga premiera e tij më 30 gusht, dhe përmban “biseda dikur private” të mbajtura mes drejtuesve të natës vonë, diskutime rreth grevave të vazhdueshme të shkrimtarëve dhe aktorëve dhe pesë drejtuesit që u përgjigjen pyetjeve të fansave. Shfaqja e drejtpërdrejtë “Strike Force Three” të shtunën do të kishte shërbyer si shfaqja e parë live e podcast-it që nga fillimi.