Celebrities Gossip Showbiz

Johnny Depp dhuron shumën marramendëse për organizatat bamirëse!

Johnny Depp ka dhuruar pothuajse 670,000 paund për organizata bamirëse për fëmijë në të gjithë globin, njëra prej të cilave është e lidhur me ish-gruan e tij Amber Heard. Aktori ia dha paratë Fondacionit të Spitalit të Fëmijëve në Perth, Fondacionit të Fëmijëve të Spitalit të Great Ormond Street, Koalicionit të gjurmëve dhe Spitalit të Fëmijëve të Los Anxhelosit.

Amber, 36 vjeç, ka lidhje me Spitalin e Fëmijëve të LA. Gjatë gjyqit gjashtë-javor doli që aktorja nuk kishte dhuruar për bamirësi pagesën e saj të divorcit prej 7 milionë dollarësh, duke thënë se faji ishte beteja e saj e shtrenjtë për shpifje me ish-in. Në vitin 2016, Amber ishte zotuar të ndante marrëveshjen midis Spitalit të Fëmijëve të Los Anxhelosit dhe Unionit Amerikan për Liritë Civile.

Të mërkurën, komuniteti i Depp i quajtur “Never Fear Truth” njoftoi se ata kishin bërë një donacion të konsiderueshëm për katër organizatat bamirëse në faqen e tyre në Twitter. NFT-të përshkruhen si “një aktiv dixhital që përfaqëson objekte të botës reale si arti, muzika, artikujt në lojë dhe videot e blera dhe shitura në internet, shpesh me kriptovaluta”.

Ai tha se grupi ishte në gjendje të mblidhte ‘afërsisht 800,000 dollarë në dhurime totale’ përmes një shitjeje.

Ne jemi mirënjohës ndaj komunitetit Never Fear Truth për këtë arritje të jashtëzakonshme, duke e bërë këtë projekt një nga shitjet më filantropike deri më tani dhe ne jemi të ngazëllyer për të ndërtuar mbi këtë sukses dhe për të bërë një ndikim edhe më të madh në vazhdim.

Fondacioni i Spitalit të Fëmijëve në Perth falënderoi komunitetin NFT për donacionin e tyre.