Celebrities Gossip Showbiz

Johnny Depp do të rikthehet në “Pirates of the Caribbean” për shumën marramendëse?!

Johnny Depp thuhet se është vendosur të kthehet në “Pirates of the Caribbean” pasi u hoq nga ekskluziviteti në vitin 2018. Depp ishte kryesuesi në pesë filma të Pirates gjatë 15 viteve të fundit dhe bëri atë që mendohej të ishte udhëtimi i tij i fundit në “Black Pearl” në “Dead Men Tell No Tales”, i cili u publikua në vitin 2017.

Por një burim i tha Poptopic se aktori ka qenë në bisedime me Disney për një marrëveshje prej 300 milionë dollarësh pasi fitoi përsëri gjyqin e tij për shpifje kundër Amber Heard. Burimi zbuloi se Disney është i interesuar të rregullojë marrëdhënien me Depp dhe së fundmi ka kontaktuar me të.

Ata kontaktuan me aktorin përpara gjyqit të tij për shpifje kundër Amber Heard dhe e pyetën nëse ai do të ishte i interesuar të kthehej për një ose dy filma. Marrëveshja thuhet se është që Johnny Depp të kthehet si Jack Sparrow në “Pirates of the Caribbean 6” dhe një seri për jetën e hershme të Kapitenit të “The Black Pearl”. Ajo që mund t’ju them është se studioja ka shkruar tashmë një draft për një film për Jack Sparrow, kështu që ata kanë shumë shpresë se Johnny do t’i falë ata dhe do të kthehet si personazhi i tij ikonë.

Burimi tha se shtëpia mediatike po punon për një marrëveshje prej 301 milionë dollarësh për të tërhequr Depp së shpejti dhe gjithashtu thuhet se po shton një donacion të konsiderueshëm për një bamirësi të zgjedhur nga Depp si një gjest vullneti të mirë.