Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Travel

Ju prezantojmë me 10 aeroportet më të mira në botë!

Për herë të parë në gati një dekadë, Aeroporti Changi i Singaporit ka humbur vendin e tij në krye të renditjes vjetore të “Skytrax” për aeroportet më të mira në botë në “World Airport Awards”. Aeroporti Ndërkombëtar Hamad i Dohas, i cili ka vite që po ngjitet, është shpërblyer me vendin numër një në vitin 2021 në kategorinë “Aeroporti më i mirë në botë”.

Ngritja e Dohas përkon me punën e palodhur të linjës ajrore të saj kryesore, Qatar Airways. Qeveria e Katarit ka investuar shumë si në transportuesin e saj kombëtar ashtu edhe në aeroportin e tij, me rezultate mjaft spektakolare.

Ndërkaq, njihuni me listën e aeroporteve më të mira në botë:

1. Hamad International Airport (HIA)

2. Tokyo Haneda Airport (HND)

3. Singapore Changi Airport (SIN)

4. Incheon International Airport (ICN)

5. Tokyo Narita Airport (NRT)

6. Munich Airport (MUC)

7. Zurich Airport (ZRH)

8. London Heathrow Airport (LHR)

9. Kansai International Airport (KIX)

10. Hong Kong International Airport (HKG)

Rikujtojmë se së fundmi, “AirlineRatings.com” ka publikuar përmbledhjen vjetore të transportuesve më të mirë në botë, të gatshëm për të ndihmuar fluturuesit të vendosin se cilën kompani ajrore do të zgjedhin për kthimin e tyre në qiell.

Agjencia e sigurisë së aviacionit dhe vlerësimi i produkteve me bazë në Australi përpilon çmimet e saj të përsosmërisë së linjave ajrore bazuar në kritere duke përfshirë moshën e flotës, rishikimet e pasagjerëve dhe ofertat e produkteve. Këtë vit, ekipi i redaktorëve global hodhi edhe përgjigjet e linjave ajrore COVID-19 gjithashtu.