Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

“Kam shpenzuar financiarisht dhe nuk u vlerësova…”/ Juliana reagon për eleminimin nga DWTS!

E ftuar ditën e sotme në Fan Club DWTS me Kiara Titon sot ka qenë Juliana Nura. Ajo përfundoi rrugëtimin e saj në spektaklin e kërcimit mbrëmjen e së premtes pas përballjes në Dance Off me Irgenin. Në lidhje me eleminimin e saj nga gara u shpreh se ishte e shokuar kur juria vendosi se ishte ajo që duhej të largohej atë mbrëmje. Sipas saj ishte diçka që nuk e priste dhe nuk e meritonte sepse së bashku me balerinin e saj Dionin, ishin një çift që çdo puntatë kishin vlerësime të mira. I erdhi keq që Ilir Shaqiri e nisi me komente negative, gjithashtu ndihet e zhgënjyer pasi ka dhënë shumë nga vetja për këtë spektakël, që sipas saj juria nuk e vlerësoi.

Unë isha e shokuar, nuk e di se çfarë kam folur në ato momente. Ne hapëm garën dhe në momentin e parë që Iliri filloi të fliste, ai filloi me negativet. Dihet që ne kemi qenë gjithmonë me pikët më të larta, gjithmonë në vendin e dytë, të tretë dhe të katërt, për tetë puntata. Vjen puntata e nëntë, Iliri fillon të flasë dhe është negative ajo çfarë fliste, më pas rrodhi tek Valbona, tek Olta, ndërsa Lori ishte ajo që tha diçka pozitive për ne të dy. Kur thotë Dioni që është një super koreografi, një super kërcim dhe ia dole mirë, unë u çudita pak dhe nuk e prisja pak. Unë mendoj që juria vendos në fund dhe jo publiku. Nuk e kemi parë kund sa ka votuar publiku, por juria vendosi që të iknim këtë puntatë.

Më tej Juliana shtoi se:

Jam shumë e mërzitur, shumë e dëshpëruar nga situata si rrodhi dhe jam shumë e prekur. Kur ndodh diçka të përgatisin, siç kanë përgatitur Enin me dal, dhe unë në një puntatë nga shkalla 10 zbrita në shkallën 0. Kjo është shokuese që kam dhënë shumë, kam dhënë shumë financiarisht për këtë program, kam ndërruar shtëpinë në Tiranë, kam ndërruar shtetin, kam paguar të gjitha gjërat. Kam shpenzuar shumë gjëra emocionalisht, me orë të tëra, edhe Dioni ka bërë këtë gjë dhe e falënderoj. Kur mblidhen të gjitha këto, thua për çfarë e kam bërë këtë që të nënvlerësohem dhe mendoj që nuk ka qenë kërcimi jonë më i keq atë natë.

Edhe Albi Nako shprehet se nuk e ka ndjerë farë të rrezikuar çiftin Dion dhe Juliana dhe shprehet se edhe pse Irgeni është konkurrent i fortë, mendonte që do largohej ai dhe jo Juliana.