Bota

Këngëtari i njohur amerikan gjendet i mbytur në vaskën e tij!

Raportet nga mediat lokale në Lancaster, Kaliforni konfirmojnë se këngëtari Aaron Carter u gjet i vdekur në shtëpinë e tij të shtunën në mëngjes. Ai ishte 34 vjeç. Burime të shumta që janë tashmë në vendngjarje tregojnë se reperi është gjetur i pajetë në vaskën e tij. Forcat lokale të rendit u thirrën në vendngjarje, duke përfshirë detektivë të vrasjeve. Megjithatë, kjo është procedurë standarde pasi nuk ka asnjë provë të raportuar për ndonjë shkak tjetër. Edhe pse nuk ka pasur ende ndonjë raport për atë që ka ndodhur, ne e dimë se Aaron Carter ndërroi jetë i mbytur në vaskën e tij.

Rreth orës 11:00, pati një telefonatë 911 që raportoi incidentin e një mashkulli që ishte mbytur brenda një vaskë. Nuk është raportuar më shumë informacion për tragjedinë, do të bëhet një raport toksikologjik pasi është praktikë standarde. Nuk dihet nëse Aaron Carter kishte ndonjë substancë në organizmin e tij. Ishte një foto e shpërndarë nga TMZ e oficerëve jashtë shtëpisë së Aaron dhe e gjithë zona e rrethuar me shiritin e verdhë. Një hetim i duhur për detajet e vdekjes së reperit është ende në vazhdim.

Si fëmijë, Aaron Carter ishte vazhdimisht në turne me vëllain e tij Nick Carter dhe Backstreet Boys. Ai gjithashtu filloi një karrierë të suksesshme pop në fund të viteve 1990, duke nxjerrë katër albume në studio kur ishte vetëm 9 vjeç. Aaron është një tjetër nga ata fëmijët yje që mund të jetë bërë i famshëm shumë shpejt. Pasi shiti një milion kopje me albumin e tij të parë, albumi i tij i dytë trefishoi shitjet nga i pari dhe më pas ai u bë anëtar i rregullt edhe në Nickelodeon.

Me kalimin e viteve, ajo famë e hershme i solli atij shumë probleme ligjore dhe abuzimi me substancat nga të cilat ai e kishte të vështirë të dilte. Ai mori pjesë në shfaqjen e “The Doctors” për të diskutuar abuzimin e tij me substancat dhe mori pjesë shumë herë në rehabilitim. Ai ka lënë pas djalin e tij Prince.