Celebrities Gossip Showbiz

Kim Kardashian dyshon se vuan nga kjo sëmundje!

Ylli televiziv Kim Kardashian ndau së fundmi në episodin e 16 nëntorit se ajo ishte e shqetësuar se kishte koksidini, duke i thënë mamasë Kris Jenner se po përjetonte një ndjesi dhimbjeje ndërsa ishte ulur.

Më dhemb shpina por nuk e di nëse po dukem qesharake.

Kris fillimisht mendoi se Kim mund të kishte probleme ne shpinën dhe i tha se:

Ti e di se skolioza ndodh në familjen tonë.

Kim e cila theu shpatullën e saj në fillim të këtij viti tha se mendon se ka koksidini. “Dhimbje në ose rreth strukturës kockore në fund të shtyllës kurrizore. Nuk mund ta imagjinoj.” Ndërsa Kris tha: “Kjo do të ishte e vetmja gjë në të gjithë universin që mund të të ngadalësonte.”

Dhimbja mund të variojë nga ndjeshmëria kur jeni ulur ose duke u mbështetur, tek dhimbja e dhimbshme e cila mund të jetë dobësuese për disa njerëz që vuajnë prej saj. Sëmundja zakonisht trajtohet me medikamente në shtëpi dhe pako akulli, megjithëse disa raste të rralla kërkojnë injeksione mpirje ose kirurgji.

Rikujtojmë, se në episodin më të fundit të ‘The Kardashians’, Kim ka treguar se është e përkushtuar ndaj vetes dhe ka vendosur të qëndrojë ‘single’ të paktën edhe një vit. Në një bisedë me mikun e saj dhe stilistin Chris Appleton, përpara dasmës së tij me Lukas Gage, Kardashian diskutoi planet e saj për jetën e saj sidomos sa i përket temës së dashurisë.

43-vjeçarja u pyet për mundësinë që të bënte një tjetër dasmë të sajën. Ajo u përgjigj duke thënë se:

Nuk e di, mendoj se shkoj para e mbrapa.