Celebrities Gossip Showbiz

Kourtney Kardashian dhe Travis Barker mbyllin festimet e dasmës në mënyrë magjike!

Të sapomartuarit Kourtney Kardashian dhe Travis Barker zgjodhën një darkë lamtumire me temë limoni në Itali për të shënuar fundin e festimeve të tyre të dasmës. Çifti i ri i u martua zyrtarisht në Portofino, në veriperëndim të Italisë, gjatë fundjavës, pasi më parë kishin një martesë “praktike” muajin e kaluar në Las Vegas.

Duke mbyllur festimet me një festë lamtumire, Kourtney dhe Travis, i tërhoqën të gjitha ndalesat me një darkë nën rrezet e diellit. Duke ndarë një paraqitje të shkurtër të festimeve në Instagram, ylli i realitetit tregoi festimet, me mbulesa tavoline të zbukuruara në një model retro agrume dhe kamerierët madje kishin veshur kostume me stampa limoni për t’u përshtatur.

Në menu kishte shumë lloje të ndryshme makaronash, së bashku me domate të freskëta, sallata dhe ushqime të tjera. Në një tavolinë ishte një tortë dasme me katër nivele, e cila ishte krejtësisht e bardhë me dhjetëra trëndafila të kuq të bërë nga kremi që shtriheshin në njërën anë.

Në krye ishte një majë torte e nuses dhe dhëndrit, e bërë gjithashtu me krem. Pjatat, të cilat ishin gjithashtu të zbukuruara me limon, u shtruan në tavolina me buqeta të mëdha me lule të bardha në qendër. Festa u zhvillua në territorin e një kështjelle të shekullit të 16-të që dyshja kishte zgjedhur edhe për martesën e tyre të tretë. Vendi ishte i veshur me palma dhe ofronte pamje spektakolare të Portofino.