Celebrities Gossip Showbiz

Lady Gaga ishte mbresëlënëse në rolin e Patrizia Reggiani në “House of Gucci”!

Lady Gaga u bë e tmerrshme kur ajo mishëroi rolin e një vrasëse. Këngëtarja luan si Patrizia Reggiani në “House of Gucci” dhe qëndroi në karakter për tre muaj në xhirime, duke folur vetëm me theks italian. Artisti i grimit Frederic Aspiras ka zbuluar se metoda e aktrimit të Gaga-s ishte po aq alarmante sa tingëllon. Frederic thotë:

Ne ishim me Patrizian çdo ditë. Nga fundi, kur ajo filloi të zhvarrosej, ishte shumë e frikshme. Por ishte madhështore të shikoje një interpretues të transformuar para syve të tu.

Gaga, e cila humbi me Joanna Scanlan të “After Love” në kategorinë Aktorja më e Mirë në British Academy Film Awards pranon:

Familja ime ishte shumë e mërzitur me mua dhe duhej të merreshin me mua çdo ditë në trailer. Më duhej ta dashuroja për ta luajtur. Ajo është dikush që ka kryer vrasje por është edhe një italiane e fortë. Ajo vinte nga një familje e fortë dhe kishte vlera të mira derisa humbi rrugën. Doja të përdorja mënyrën se si gratë janë krijesa të ndërlikuara shumëdimensionale. Ne duhet të tregohemi në kompleksitetin tonë.

Gaga eci në dy tapet të kuq të dielën mbrëma. Ajo shkëlqeu në të dyja daljet e saj publike, me veshje që padiskutim do të mbesin gjatë në kujtesë.