Celebrities Gossip Showbiz

Leonardo DiCaprio mahnit Kanën me performancën më të mirë të karrierës së tij!

Leonardo DiCaprio u ribashkua me Robert De Niro dhe Martin Scorsese në fotokonferencën e Killers of the Flower Moon në Kanë të dielën. Aktori i Hollivudit, 48 vjeç, u shfaq me një xhaketë kostum kafe dhe pantallona të ngjashme, të bashkuar me një këmishë të zezë.

Robert, 79 vjeç, i cili së fundmi njoftoi lindjen e fëmijës së tij të shtatë, veshi një xhaketë gri dhe një bluzë polo ngjyrë bezhë. Martin, 80 vjeç, i cili bëri regjinë në filmin e ri, ra në sy me një xhaketë kostum kremi dhe një këmishë blu. Filmi Killers of the Flower Moon i Martinit mori një ovacion të madh nëntë minutash kur u shfaq premierë në Festivalin e Filmit në Kanë të shtunën mbrëma.

Një gamë e gjerë kritikësh filmash i kanë dhënë tashmë pesë yje filmit të Leonardo, madje një prej tyre e ka cilësuar si më të mirin e zhanrit të tij. Fjalët si ‘kryevepër’ u përhapën nga kritikët që arritën të merrnin në dorë një biletë për shfaqjen e parë. IndieWire tha se DiCaprio jep performancën e tij më të mirë, ndërsa The Guardian dha pesë yje për një epike të jashtëzakonshme për lindjen e përgjakshme të Amerikës.

Kishte disa shënime kundërshtuese, me The Times që e quajti atë “një squfur i lagësht”. Scorsese zbuloi Killers of the Flower Moon në Kanë, duke debutuar një epikë gjithëpërfshirëse amerikane rreth lakmisë dhe shfrytëzimit në fushat e përgjakshme të një rezervate të kombit Osage në Oklahoma të viteve 1920.