Celebrities Gossip Showbiz

Mbreti Charles e konsideron Kate Middleton si vajzën e tij!

Kate Middleton duket se gëzon një marrëdhënie shumë të mirë me vjehrrin e saj, Mbretin Charles, pasi të dy shpesh fotografohen duke qeshur dhe duke diskutuar në një mënyrë shumë të qetë. Sipas ish-korrespondentes së BBC-së, Jennie Bond, monarku e konsideron Princeshën e Uellsit, si vajzën që nuk e kishte pasur kurrë.

Me raste, Mbreti i është referuar Kate si “nusja e tij e dashur”.

Në një intervistë, Bond tha për ‘OK!’ se ka “pak dyshim që Charles do të kishte dashur një vajzë” pasi ai është me të vërtetë shumë i dashur.

Ai e ka parë Kate të rritet në rolin dhe pozitën e saj, të gjejë kauzat për të cilat me të vërtetë kujdeset dhe ka mbështetur përpjekjet e saj. Unë mendoj se Charles admiron dhe vlerëson rolin solid familjar që Catherine ka krijuar për William.

Ajo shtoi më tej se Mbreti është gjithashtu mjaft ‘i përkushtuar’ pas tre nipërve të tij dhe është “krenar” për mënyrën se si Kate po i rrit ata. Sa i përket nuses së tij të dytë, Meghan Markle, Bond theksoi se Charles “bëri përpjekje” por nuk funksionoi. Bond kujtoi intervistën famëkeqe të Dianës ku vuri në dukje se Charles ishte ‘i zhgënjyer’ kur mësoi se kishte lindur një djalë i dytë.