Celebrities Gossip Magazine Showbiz

Megan Fox flet mbi pasiguritë në lidhje me trupin e saj: “Unë kurrë nuk e shoh veten ashtu siç më shohin të tjerët”!

Megan Fox foli për jetën me dismorfinë trupore gjatë një interviste me Sports Illustrated për edicionin e rrobave të banjës të vitit 2023. Aktorja 36-vjeçare tha për median se nuk ishte ndjerë kurrë mirë me imazhin e saj dhe se kishte punuar vazhdimisht për t’u bërë më rehat në lëkurën e saj. Anëtarja e kastit të Transformers, e cila po punon për rindezjen e marrëdhënies së saj me Machine Gun Kelly, filloi seancën duke thënë:

Unë kam dismorfi trupore. Unë kurrë nuk e shoh veten ashtu siç më shohin të tjerët.

Fox vazhdoi të deklaronte se ajo kurrë nuk ishte ndjerë e sigurt kur shikohej në pasqyrë. Aktorja tha:

Nuk ka asnjë pikë në jetën time ku e kam dashur trupin tim. Kurrën e kurrës.

Anëtarja e kastit të New Girl tha gjithashtu për median se dismorfia e trupit të saj kishte filluar që në moshë të vogël. Ajo kujtoi se “kur isha e vogël, ky ishte një obsesion që kisha si “duhet të dukem kështu?” Këngëtarja përfundoi duke thënë se ka të ngjarë të vazhdojë të shqetësohet për fizikun e saj edhe në të ardhmen. 37-vjeçarja deklaroi:

Udhëtimi për të dashur veten do të jetë i pafund, mendoj.

Fox foli më parë për trajtimin e dismorfisë së trupit gjatë një interviste me British GQ Style që u botua në vitin 2021. Gjatë takimit me median, ylli i Jennifer’s Body tha se ajo kishte të bënte me ‘shumë pasiguri të thella’ në lidhje me imazhin e saj. Aktorja u shpreh më tej se ndihej sikur bukuria nuk barazohej me besimin. Ajo deklaroi:

Ne mund të shikojmë dikë dhe të mendojmë: Ai person është kaq i bukur. Jeta e tyre duhet të jetë kaq e lehtë.

Gun Kelly u intervistua gjithashtu dhe u shpreh se hapja e partneres së tij në lidhje me çështjet e imazhit të trupit të saj kishte rezultuar e dobishme edhe për të. Reperi, i lindur si Colson Baker, deklaroi se e fejuara e tij ‘më ndihmoi të kuptoj se nuk mund ta varrosësh traumën tënde’. Interpretuesit zbuluan fejesën e tyre për publikun në janar të vitit të kaluar.