Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Meghan Markle apo Mbretëresha Elizabeth? Zbuloni se cila pritet të zërë ‘fronin’ si gruaja më me ndikim në botë!

Një studim i ri pretendon se Meghan Markle, mund të zërë vendin e parë si gruaja më me ndikim në botë. Studimi i bërë nga faqja “Design Bundles” ka dalë në përfundimin se Meghan Markle është personi më me ndikim në botë. Në raportin e publikuar thuhet se:

Tani, Dukesha e Sussex-it ka të ngjarë të jetë gruaja më e përfolur dhe me ndikim në të gjithë botën, si dhe në familjen mbretërore. Meghan, së bashku me bashkëshortin, Princin Harry, kanë refuzuar gjithmonë traditën mbretërore për të fshehur opinionet e tyre private dhe për të paraqitur një front të bashkuar, të idealizuar para botës. Trimëria dhe guximi i Meghan për të folur për çështje të tilla si racizmi, leja prindërore dhe fuqizimi i grave nuk janë si çdo mbretëror tjetër dhe zëri i saj është i fuqishëm dhe i qëndrueshëm.

Madje, një nga zëdhënësit e “Design Bundles” ka thënë se:

Meghan, mund të jetë gruaja më me ndikim në botë.

Të dhënat nga studimi tregojnë se Meghan ka tërhequr mesatarisht rreth 7.4 milionë kërkime në Google për çdo muaj gjatë vitit që lamë pas. Rikujtojmë ndërkaq se së fundmi, Markle ka fituar një betejë ligjore me botuesin e ‘The Mail On Sunday’ për një letër drejtuar babait të saj. Dukesha e Sussex-it paditi ‘Associated Newspapers Limited’ (ANL) mbi pesë artikuj që riprodhonin pjesë të një letre personale dhe private drejtuar Thomas Markle në gusht të vitit 2018.

Duke dhënë një përmbledhje të vendimit, gjyqtari Sir Geoffrey Vos tha:

Gjykata e Apelit la në fuqi vendimin e gjyqtarit që dukesha kishte një pritje të arsyeshme të privatësisë në përmbajtjen e letrës. Ato përmbajtje ishin personale, private dhe jo çështje të interesit legjitim publik. Artikujt në ‘Mail’ të dielën ndërhynë në pritjet e arsyeshme të dukeshës për privatësinë dhe nuk ishin një mjet i justifikuar ose proporcional për korrigjimin e pasaktësive në lidhje me letrën.

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump nga ana tjetër ka nisur një sërë kritikash ndaj Meghan Markle duke e akuzuar atë për mosrespektim të Mbretëreshës dhe manipulim të Princit Harry.