Celebrities Gossip Showbiz

Mohimi i fotografisë së Princit Harry dhe Meghan Markle ishte ‘kodi i pashprehur që familja mbretërore ishte kundër tyre’!

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk janë të panjohur për polemika – me deklaratën e tyre bombë që zbuloi se ata do të largoheshin si anëtarë të familjes mbretërore që tronditi botën.

Erdhi mbi tre vjet më parë kur ata thanë se do të përpiqeshin të bëheshin të pavarur financiarisht dhe do të krijonin një jetë të re në Amerikë. Pas disa javësh spekulime se në prapaskenë çifti nuk ishte i kënaqur me jetën pas mureve të pallatit. Në fakt, një dokumentar ITV në fund të vitit 2019 shfaqi një Meghan emocionuese që pranonte vështirësitë e saj.

Dhe në një libër thuhet se vendimi përfundimtar që rezultoi të ishte katalizatori pas vendimit të tyre për t’u larguar nga firma erdhi pasi një foto speciale u publikua në fillim të vitit 2020 nga Buckingham Palace. Fotoja simpatike tregon mbretëreshën e ndjerë duke qëndruar krenare me trashëgimtarët e saj, tani Mbreti Charles, Princi William dhe Princi George. E marrë në dhomën e fronit në Pallatin Buckingham, jo ​​vetëm që ishte një foto për albumin familjar, por gjithashtu përcaktoi qartë të ardhmen e Monarkisë Britanike. Megjithatë, sipas biografisë së tij të paautorizuar, Meghan: A Hollywood Princess, autori Andrew Morton pretendon:

Çifti mbretëror dyshonte se i gjithë institucioni po komplotonte kundër tyre. Siç e panë, provat ishin gjithandej rreth tyre. Kodi i pashprehur ishte i drejtpërdrejtë: e ardhmja e monarkisë ishte e siguruar, me ose pa Meghan dhe Harry.