Celebrities Music

Mos ndoshta Demi Lovato po na paralajmëron për një projekt të ri?!

Demi Lovato është në zi për muzikën e saj të vjetër. Në rrjetin e saj social Instagram të enjten, këngëtarja 29-vjeçare postoi një foto me shtatë miq, të gjithë të veshur me të zeza, dhe e përshkroi takimin si një ceremoni dërgimi për tingujt e tyre “pop”. Këngëtarja e cila ishte edhe e ulur në mes të të gjithëve kishte shkruar:

Një funeral për muzikën time pop.

Ata që u mblodhën për t’i thënë lamtumirë gjithçkaje, përfshirë edhe menaxherin e muzikës Scooter Braun, me Lovato-n që gjithashtu e etiketoi label-in “Island Records”.

Në Story-n e saj në Instagram, këngëtarja e “Sorry Not Sorry” postoi pamjet e grupit duke qeshur dhe duke biseduar së bashku në prapaskenë, përpara se kamera t’i priste producentit muzikor Oakestra një punë në studio. Mbi një këngë rock, ndërkohë që Lovato këndonte.

Edhe pse e nominuarit për “Grammy” nuk ka treguar se kur mund të publikojnë ndonjë këngë të re, ajo së fundmi ka ndryshuar pamjen e saj. Në dhjetor, artistja preu flokët e saj dhe shtoi një tatuazh merimangë dhe një vath në vesh. Në muajin prill të vitit 2021, Lovato publikoi albumin e saj të shtatë në studio “Dancing with the Devil… the Art of Starting Over”.

Albumi shoqëroi serinë e dokumentarëve me katër pjesë, “Demi Lovato: Dancing with the Devil”, i cili e pa Lovaton të ndante historinë e mbidozës gati fatale të drogës në vitin 2018 për herë të parë dhe t’u jepte fansave një vështrim në shërimin dhe rikuperimin e saj. Ndërkohë që traileri debutoi për serialet dokumentare, këngëtarja i tha PEOPLE gjatë panelit të Shoqatës së Kritikëve të Televizionit se ajo “nuk do të ndryshojë asgjë” për atë që ndodhi pas mbidozës së saj të drogës.