Celebrities Showbiz Sport

Në një intervistë ekskluzive, David Beckham tregon gjithçka për Lionel Messi-n!

Bashkëpronari i Inter Miamit, David Beckham, foli për CNN për nënshkrimin e tij të fundit dhe zbuloi se ai po punon për të marrë Lionel Messin në ekipin e tij të Major League Soccer (MLS) që nga viti 2019. Beckham, i ulur pranë pronarit të Inter Miami, Jorge Mas, në një intervistë me CNN en Español të martën u shpreh:

Momenti që Leo doli në TV dhe njoftoi … se po vinte në Miami, ishte një moment emocionues. Ëndrra jonë me këtë klub ishte gjithmonë të sillnim lojtarët më të mëdhenj. Si pronarë, mendoj se pronarë të një ekipi sportiv, ju gjithmonë dëshironi të sillni lojtarët më të mëdhenj. A ndodh gjithmonë? Jo. Për ne, ka ndodhur… Gjithmonë e kemi ndjerë se ishte e mundur, por kur filluam bisedat, padyshim, Leo ishte nën kontratë dhe luante për një ekip tjetër, kështu që, përsëri, duhej të kishim durim. Por unë mendoj se në fund të ditës, durimi është ajo që na nevojitet gjatë gjithë këtij procesi.

Beckham vazhdoi më vonë duke thënë:

Dikush si Leo, ne po flasim për një lojtar që fitoi Kupën e Botës vitin e kaluar. Ne po flasim për një nga lojtarët më të mëdhenj – nëse jo lojtari më i mirë – që ka luajtur ndonjëherë këtë lojë. Ne e pamë Leon jashtë në Miami. E dini, surprizë, surprizë, Leo shkon (jashtë) për darkë. Surprizë, befasi, Leo bën pazarin e tij ushqimor. Por kjo është arsyeja pse njerëzit e duan atë. Dhe kjo është ajo që përfaqëson klubin tonë. Në fushë, të gjithë e dimë se çfarë do të bëjë Leo në fushë. Por jashtë fushës, ai do të përfaqësojë klubin tonë në mënyrën e duhur, dhe kjo është ajo që ne kemi ëndërruar gjithmonë.

Beckham më vonë shtoi:

Kur shihni një lojtar që ka bërë gjithçka që ka në lojë dhe ai vazhdon të jetë i uritur, ai vazhdon të dëshirojë të fitojë. Ai është në fazën e karrierës së tij ku ka marrë një vendim për të ardhur në MLS, për të ardhur në Amerikë, për të ardhur në Miami, për të ardhur në Inter Miami për të fituar. Ai nuk ka ardhur këtu për pushime. Ai nuk ka ardhur këtu për të bërë asgjë tjetër përveç fitores dhe frymëzimit të brezit të ardhshëm të futbollistëve këtu në këtë vend.

Messi 36-vjeçar pritet të bëjë debutimin e tij në Inter Miami më 21 korrik kundër skuadrës së LIGA MX, Cruz Azul, në ndeshjen hapëse të Kupës së Ligës.