Celebrities Showbiz

“Sot ajo ëndërr u realizua…”/David Beckham ka dy fjalë për ardhjen e Messi-t në Inter Miami dhe jo vetëm…

Pasi futbollisti i njohur Leo Messi nënshkroi kontratën me ekipin dhe erdhi në Miami me familjen, David Beckham, bashkëpronar i Inter Miami reagoi në rrjetin e tij social Instagram duke thënë se:

Dhjetë vjet më parë, kur fillova udhëtimin tim për të ndërtuar një ekip të ri në Miami, thashë se ëndërroja të sillja lojtarët më të mëdhenj në botë në këtë qytet të mrekullueshëm, lojtarë që ndava ambicien që kisha kur u bashkua me LA Galaxy për të ndihmuar në rritjen e futbollit në SHBA dhe për të ndërtuar një trashëgimi për brezin e ardhshëm në këtë sport që ne e duam aq shumë. Sot ajo ëndërr u realizua.

Nuk mund të jem më krenar që një lojtar i kalibrit të Leos po i bashkohet klubit tonë, por jam gjithashtu i kënaqur të mirëpres një mik të mirë, një person të mrekullueshëm dhe familjen e tij të bukur për t’iu bashkuar komunitetit tonë të Inter Miami.Faza tjetër e aventurës sonë fillon këtu dhe mezi pres të shoh Leon të dalë në fushë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Beckham (@davidbeckham)

Gjatë këtij sezoni 2022/2023, Lionel Messi me siguri vërtetoi statusin e tij si lojtari më i mirë në histori, duke fituar Kupën e Botës 2022 në Katar. Pavarësisht paraqitjeve të vështira me PSG-në, shtatë here fituesi i “Topit të Artë” arriti ëndrrën e jetës së tij, duke u kurorëzuar kampion Bote.

Transferimi i Lionel Messit tek Inter Miami ishte bomba e pjesës së parë të merkatos. “Një operacion që filloi tre vjet më parë, një e gjysmë prej të cilëve ishte shumë intensiv, me shumë biseda me Jorgen, babanë e Leos”, shpjegon Jorge Mas, pronar i ekipit:

“Isha në Katar për ta parë me fanellën e Argjentinës, kemi punuar shumë për të”, u shpreh ai për El Pais.