Celebrities Gossip Music Showbiz

Nuk postoi asgjë për ditëlindjen e babait të saj të ndjerë, vajza e Michael Jackson sqaron gjithçka!

Paris Jackson kohët e fundit u përball me kritika të shumta në rrjete sociale, e vunë në shënjestër për mos postimin e një homazhi për babain e saj të ndjerë, muzikantin legjendar Michael Jackson. Të martën, 25-vjeçarja vendosi që të reagonte në Instagram për të qartësuar situatën. Ajo zbuloi se komentuesit kishin arritur deri në atë masë sa i kishin thënë që t’i jepte fund jetës së saj.

Në postimin e saj në Instagram, Paris shpjegoi se babai i saj, Michael Jackson, nuk e ka shijuar kurrë festimin e ditëlindjes së tij. Duke zgjedhur të mos postonte asnjë përmbajtje në nder të tij, ajo besonte se në fakt po i bënte babait të saj një akt kuptimplotë mjaft mirënjohës.

Ka pasur raste kur unë nuk postoj asgjë për ditëlindjen e babait tim dhe njerëzit humbasin toruan fare.  Ata më thanë të vras veten dhe në thelb po matin dashurinë time për babain tim bazuar në atë që postoj në Instagram.

Këngëtarja vazhdoi të tregojë se babai i saj, i cili ndërroi jetë në moshën 50-vjeçare në qershor 2009 për shkak të arrestit kardiak të shkaktuar nga një mbidozë, nuk i pëlqente fort ideja që njerëzit të pranonin ditëlindjen e tij. Ai madje e kishte mbajtur të fshehtë ditëlindjen e tij aktuale nga fëmijët e tij, sepse donte të shmangte çdo festë apo surprizë ekstravagante. Videoja e bashkangjitur postimit tregoi Jackson duke performuar në skenë në Amfiteatrin në Las Colonias Park në Grand Junction, Kolorado, më herët atë ditë.

“Ai do të ishte 65 vjeç sot”, shtoi Paris.

Dhe ai “luftoi” 50 vjet me gjak, djersë, lot, dashuri dhe pasion për të bërë atë që bëri, në mënyrë që unë të ngrihesha këtu në skenë para jush dhe të bërtisja në mikrofon. Unë ia kam borxh gjithçka.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by (@parisjackson)