Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Auto & Moto

Opel paralajmëron kthimin e modelit Manta!

Opel rikthehet në vitet 1970 dhe shpall makinën e saj retro elektrike. Emri zyrtar është Manta GSe ElektroMOD dhe video e njoftimit zbulon një dizajn klasik të kombinuar me zgjidhje moderne teknologjike.

Pasi Hyundai filloi me 45, Renault me 5 të ri, dhe Peugeot prezantoi e-Legend Concept, ishte e pritshme një tjetër model elektrik retro. Kujtojmë, 504 Coupe të rimishëruar ofroi mbi 450 kuaj fuqi dhe 800 Nm dhe arriti 100 km/orë në më pak se 4 sekonda, përpara se të zhvillonte një maksimum prej 220 km/orë. Autonomia, të paktën në letër, ishte 600 km.

Rikujtojmë, se motoçikleta BMW R 1250 RT ka rinovuar përsëri gamën e saj për vitin 2021. Mbretëresha e rrugës, BMW Motorrad, është përsëri në skenë me një seri përditësimesh.