Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Music

Pa frikë tani mund të themi se ‘BTS’ janë artistët e vitit 2021!

Padyshim mund të themi tani që grupi i njohur i ‘BTS’ janë artistët e vitit 2021. Në mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve të ‘American Music Awards 2021’ ata ishin artistët më të vlerësuar të natës pasi morën në shtëpi jo një, jo dy por tre çmime të ‘American Music Awards’ i cili u zhvillua këtë të dielën në Los Angeles.

Yjet e grupit korean i cili numëron me miliona fansa dhe ndjekës në të gjithë botën janë shprehur se:

Faleminderit AMA. Ne jemi vërtet të nderuar që jemi në këtë skenë me artistë kaq të mrekullueshëm, të jashtëzakonshëm këtu. Jemi shumë të nderuar. Katër vjet më parë, ne kishim dhënë për herë të parë këtë shfaqje live televizive në këtë fazë AMA. Ne ishim kaq të emocionuar dhe nervozë në atë kohë. Dhe ka qenë një udhëtim i gjatë dhe i mahnitshëm që atëherë, por askush nuk mund të kishte vënë kurrë bast mbi shanset që ne të qëndronim këtu për të marrë këtë çmim tani. Ne thjesht duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur me muzikën tonë. Ne besojmë se ka një botë për të hapur në fillim të kapitullit tonë të ri. Ne kemi mësuar në dy vitet e fundit se çdo moment është i çmuar.

Grupit të djemve të ‘BTS’ iu bashkua edhe ‘Coldplay’ për një shfaqje madhështore të “My Universe”. Në tapetin e kuq, grupi gjatë një interviste të dhënë për ‘PEOPLE’ kanë folur për bashkëpunimin me Coldplay dhe rikthimin në skenën e AMAs.

Këto dy vite tani kanë ardhur në rrethin e plotë, 360 gradë. Pra, është vërtet e çuditshme të dëgjosh zhurmën dhe ballë për ballë pa maska. Kjo do të thotë shumë më tepër sepse ne jemi nominuar sot për artistin e vitit. I gjithë procesi ishte i papritur. Chris e shfaqi këtë këngë si një dhuratë për ne. 

Nëse doni që të shikoni listën e plotë të të gjithë të nominuarve dhe të të gjithë fituesve për çdo kategori, kliko këtu.