Celebrities Magazine Showbiz

Pamela Anderson rikthen personazhin e saj në ‘Baywatch’ për premierën e dokumentarit të Netflix!

Pamela Anderson me rrobat e banjës, që ajo dhe yjet e saj të “Baywatch” mbanin në vitet 1990, janë aq ikonë sa Pantone e ka quajtur zyrtarisht “Baywatch Red”. Pra, ndoshta nuk kishte asnjë ngjyrë më të mirë sesa e kuqja që ylli 55-vjeçar mund të kishte veshur në premierën e dokumentarit të ri të Netflix për jetën e saj, “Pamela, a Love Story”.

Duke e kanalizuar personazhin e saj të njohur C.J. Parker, Anderson mbërriti në Teatrin Tudum të gjigantit të transmetimit në Los Anxhelos e veshur me një fustan nga stilisti Naeem Khan. Fustani me figura mund të mos ketë qenë nuanca e saktë që Pantone përjetësoi për të shënuar 30-vjetorin e serialit në 2019, por gjithsesi ngjalli imazhe të Parker-it duke patrulluar plazhet me diell të LA, shpesh në lëvizje të ngadaltë.

Përdoruesit e mediave sociale duket se e vlerësojnë kthimin prapa. Duke iu përgjigjur postimit në Instagram të labelit të Khan, modelja e “Victoria’s Secret”, Tika Camaj e përshkroi paraqitjen premierë të Anderson si një moment ikonik. Stilistja e Anderson, Rebecca Ramsey, ndërkohë shkroi në Instagram pas premierës:

Ajo shpiku ngjyrën e kuqe.

Pjesë e koleksionit “Khan’s Resort 2023”, fustani me rruaza shitet për pak më pak se 6,000 dollarë, duke e bërë atë më të shtrenjtë se rroba banje origjinale e veshur në shfaqje “Baywatch” që u shit për 4,920 dollarë në një ankand në Kaliforni në 2014. Anderson e kompletoi look-un me vathë dhe një palë sandale të kuqe saten të dizenjuara nga dikush me një pretendim të ngjashëm për ngjyrën e kuqe: Christian Louboutin.

Aktores iu bashkuan edhe djemtë e saj Dylan dhe Brandon Lee, ky i fundit ishte bashkëprodhues i dokumentarit të Netflix. Tashmë e publikuar, “Pamela, a Love Story” tregon vështirësitë e Anderson me statusin e saj të përhapur si seks simbol, si dhe marrëdhënien e saj të trazuar me Tommy Lee dhe filmin pornografik famëkeq të vjedhur. I publikuar së bashku me një kujtim të ri, dokumentari sheh Anderson duke u përpjekur të marrë kontrollin e narrativës për herë të parë.