Celebrities Film & Tv Magazine Showbiz

“Netflix” publikon trailer-in e parë të dokumentarit të Pamela Anderson!

Pamela Anderson, marrëdhënia e trazuar e së cilës me Tommy Lee u portretizua pa miratimin e saj në serialin “Pam & Tommy” të vitit 2022, është gati t’i zbulojë të gjitha, sipas kushteve të saj. Ylli ka vendosur të publikojë një dokumentar të përgjithshëm për jetën e saj, i cili premton të jetë “i papërpunuar dhe i sinqertë”, më 31 janar.

I titulluar “Pamela”, filmi flet për një histori dashurie me Ryan White, dokumentari do të tregojë qytetin e saj të vogël, rrënjët kanadeze, rrugën e saj drejt famës dhe marrëdhënien e saj me Tommy, duke përfshirë traumën e saj dhe kasetat e vjedhura të ish-burrit të saj, të cilat arritën mbi 75 milionë dollarë në shitje, asnjë prej të cilave çifti nuk mori kurrë. Sipas revistës “Vanity Fair”, Pamela i tha regjisorit të saj përpara fillimit të projektit:

Mund të më pyesni për çdo gjë. Unë do të flas për çdo gjë. Nuk do të jem asgjë tjetër veçse e sinqertë me ju për të gjitha.

Ajo me sa duket e mbajti premtimin e saj dhe “Vanity Fair” raporton:

Anderson gjithashtu i dha regjisorit filma dhe revista shtëpiake me dekada të tëra, që kritikonin jetën e saj të dashurisë, karrierën dhe moshën e rritur të fëmijëve pa i rishikuar ato më parë.

Regjisori Ryan tha:

Nuk ka asnjë përllogaritje sesi Anderson mendon për këto lloj gjërash. Gjithçka ka të bëjë me të qenit i papërpunuar dhe i sinqertë, për mirë ose për keq. Ai u bë për një film vërtet emocionues dhe jam vërtet mirënjohës që arrita të punoni me dikë të tillë.

Në dokumentar marrin pjesë edhe dy djemtë e saj, Brandon, 26 vjeç, dhe Dylan, 24 vjeç, të cilët jo vetëm e bindën atë të “tregonte historinë e saj sipas kushteve të saj”, por edhe më i madhi i saj, Brandon, është një producent në specialen e “Netflix”.

“Netflix” publikoi trailerin e tij të parë për dokumentarin më 10 janar dhe klipi i parë e tregon modelen të ulur rehat në një karrige përballë një zjarri, në një mjedis të ngjashëm me pyllin. Më pas kalon në një nga periudhat më të trazuara dhe traumatike në jetën e saj, pasojat e publikimit të kasetës së vjedhur, për të cilën ajo thotë:

Unë e bllokova atë kasetë të vjedhur nga jeta ime për të mbijetuar. Tani që gjithçka po kthehet përsëri, ndihem sëmurë.