Celebrities Gossip Showbiz

Përplasje mbretërore, Kate Middleton në Kupën e Botës Rugby ndërsa Harry hap Invictus Games!

Kate Middleton është fotografuar duke kënduar në turmë në Kupën e Botës në Rugby në Francë, ndërsa Anglia përballet me Argjentinën. Princesha e Uellsit është në konkurs ndërsa Harry hapi Lojërat Invictus sot në Gjermani, me Meghan, 42 vjeç, që pritet t’i bashkohet të hënën atje.

Ajo ishte përkrah madhështorit të Anglisë, Bill Beaumont në turmë për të parë skuadrën e Steve Borthwick të luante ndeshjen e tyre të parë me pritshmëri të ulëta pas një fushate të dobët të Gjashtë Kombeve dhe një fushate që i pa ata të humbnin tre nga katër ndeshjet e tyre, duke përfshirë humbjen e parë nga Fixhi.

Kate mund të shihej me zë të plotë në Marsejë teksa luheshin himnet kombëtare para fillimit të përplasjes. Ajo pason një paraqitje surprizë në podkastin e Mike Tindall nga William dhe Kate, ku ata folën për dashurinë e tyre për sportin. Por udhëtimi në Francë për të parë ndeshjet ndërkombëtare bie ndesh me fillimin e eventit të Harry në Gjermani, ku ai do të jetë në qendër të skenës.

Ndërsa Kate është sot në Stade de Marseille, është raportuar se William do të bëjë tifo për Uellsin kundër Fixhit për një tjetër ndeshje të raundit të parë të dielën. Harry do të nisë Lojërat Invictus në Dusseldorf këtë mbrëmje. Kensington Palace ka konfirmuar se Kate dhe William nuk kanë më paraqitje të planifikuara gjatë vizitës së tyre në Kupën e Botës.