Health & Beauty

Produkti që gjendet në tualetin tuaj, i cili heq njollat e mykut!

Myku është një çështje e zakonshme në shumicën e familjeve në të gjithë vendin, veçanërisht gjatë muajve më të ftohtë dhe më të lagësht. Dhe jo vetëm që kjo kërpudhat krijon një banjë të shëmtuar, por është gjithashtu një rrezik për shëndetin, duke shkaktuar një sërë problemesh.

Për fat të mirë, fansat e Sophie Hinchliffe, e njohur më mirë si Mrs Hinch kanë zbuluar disa mjete pastrimi për të trajtuar këtë problem. Një prej tyre u shpërnda nga Red Locke në Facebook dhe sipas këtij eksperti të pastrimit, gjithçka që ju nevojitet është pak pastë dhëmbësh. Red në postimin e postuar në faqen e këshillave të pastrimit të Mrs Hinch në rrjetet sociale shkruan:

Dikush postoi pak kohë më parë për përdorimin e pastës së dhëmbëve si pastrues… Faleminderit! Është një ilaç kaq magjik që nuk do ta kisha menduar kurrë. Sapo aplikova një sasi të vogël, e fërkova me lëvizje rrethore, fshiva mbetjet e pastës së dhëmbëve me një leckë të lagur dhe më pas e fërkova me një leckë mikrofibër. I gjithë procesi zgjati rreth 15 minuta për pastrimin e thellësishëm të pllakave. Pas kësaj, banja kishte një erë të freskët.

Për të vërtetuar se sa efektiv ishte truku i lirë, Red ndau edhe fotot ‘Para dhe Pas’ dhe rezultatet folën vetë. Imazhi i parë kishte plot njolla të zeza të mykut në të gjithë murin, ndërsa i dyti zbuloi pllakat që shkëlqenin të pastra si të reja. I kënaqur me rezultatin, Red shtoi:

E kam përdorur edhe në veshjet e dritareve të mia. Më pëlqen shumë!

Komentuesit poashtu dhanë opinionet e tyre në komente mbi trukun. Një person pohoi:

Pasta e dhëmbëve gjithashtu heq edhe njollat e bojës së flokëve.

Dikush tjetër komentoi:

Faleminderit për këtë postim, mendoj se do ta provoj.

Zonja Hinch, 32 vjeçe, ka qenë prej kohësh e preferuara në mesin e entuziastëve të tjerë të pastrimit, me afro 4.6 milionë ndjekës në Instagram. Ajo u bë e famshme disa vite më parë me truket e ndryshme të pastrimit në shtëpi dhe tani fansat e saj kanë filluar t’i vënë në zbatim këshillat e saj.