Celebrities Gossip Magazine Showbiz

Pse u ndanë Taylor Swift dhe Matty Healy?!

Historia e dashurisë së Taylor Swift dhe Matty Healy ka marrë fund. Një burim i brendshëm tha për Entertainment Tonight të hënën:

Ata janë të dy jashtëzakonisht të zënë dhe e kuptuan se nuk janë vërtet të pajtueshëm me njëri-tjetrin. Miqtë e Taylor-it duan atë që është më e mira për të dhe nuk janë të shokuar që lidhja e tyre u prish që kur ajo doli së fundmi nga një lidhje afatgjatë”, shtuan ata, duke iu referuar ndarjes së këngëtares “All Too Well” nga Joe Alwyn në prill.

Vetëm disa orë më parë, një mik i afërt me situatën i tha TMZ se Swift është sërish “single” – vetëm një muaj pasi ajo dhe këngëtari i vitit 1975 bënë publike lidhjen e tyre. Edhe pse Swift kohët e fundit tha se ajo “kurrë nuk ka qenë kaq e lumtur” mes romancës së lulëzuar, fansat e saj nuk ishin aq të emocionuar nga interesimi i saj i fundit i dashurisë.

Shumë fansa të guximshëm, të njohur si Swifties, e kritikuan këngëtaren për lidhjen me rokerin, 34 vjeç, pas komenteve të tij raciste për Ice Spice. Në fakt, ata madje nisën një fushatë #SpeakUpNow e cila i kërkoi Swift-it të trajtonte historinë e tij të komenteve të diskutueshme. Në letër thuhej:

Përdorni platformën tuaj me përgjegjësi dhe qëllim. Avokatoni për gjithëpërfshirjen, festoni diversitetin dhe promovoni ndjeshmërinë dhe mirëkuptimin.

Edhe pse Swift ende nuk i është përgjigjur lutjes së fansave të saj, Healy e hodhi poshtë reagimin si asgjë tjetër veçse një sinjalizim virtyti. Fituesja e çmimit Grammy-së dhe Healy fillimisht ndezën thashethemet për romancë në fillim të majit pasi këngëtarja e “Somebody Else” u pa në turneun e Swift Eras në Nashville.

Në mes të shfaqjeve, dyshja u panë gjithashtu duke kaluar shumë kohë së bashku në New York City, ku Swift duket se po regjistron muzikë të re. Siç ishte raportuar më parë nga Page Six, dyshja u kap gjithashtu duke u “përqafuar dhe puthur” në Casa Cipriani.