Celebrities Gossip Showbiz

Rikthehet në rehabilitim prezantuesja e njohur Wendy Williams, gjendja e saj shëndetësore e përkeqësuar!

Prezantuesja e njohur, Wendy Williams është rikthyer në rehabilitim për të trajtuar problemet e saj të abuzimit me substancat në mes të pasojave të saj me kompaninë e prodhimit Debmar-Mercury. Nuk dihet se ku po trajtohet Williams, por ajo më parë ka kërkuar ndihmë nga qendrat në Florida dhe Long Island City të New York-ut. Një burim tha për “Page Six” se:

Është përkeqësuar. Ajo kaloi nga vera në vodka.

Thuhet se problemet shëndetësore dhe varësia e Williams u përkeqësuan pasi kompania e prodhimit të ish-emisionit të saj dyshohet se refuzuan t’i ofronin ndihmë. Burimi vijoi:

Ata ia kthyen shpinën asaj. 

Shqetësimet rreth shëndetit dhe mirëqenies së Williams u rishfaqën në fillim të gushtit pasi ish-prezantuesja e radios pretendoi se ishte e martuar me një oficer të NYPD-së. Një burim tha në atë kohë se:

Gjërat janë me të vërtetë keq. Nuk është e njëjta Wendy… Ajo është regresuar si e çmendur dhe familja e saj në Florida është shumë e shqetësuar për të.

Vitet e fundit, Williams ka pushuar pak nga puna për shkak të çështjeve të shëndetit, përfshirë sëmundjen e Graves, një çrregullim i sistemit imunitar që shkakton që tiroidja të bëhet tepër aktive, diçka për të cilën ajo u diagnostikua për herë të parë në 1999.

Rikujtojmë, se në vitin 2017, Wendy-t i ranë të fikët në TV drejtpërdrejt ndërsa xhiroi episodin e shfaqjes së Halloween, i cili i atribuohej dehidratimit. Vitin tjetër, shikuesit u shqetësuan nëse ajo po pësonte një goditje në tru sepse ngatërronte fjalët e saj në shfaqje. Ajo më vonë tha se ishte rezultat i ilaçeve kundër dhimbjeve që po merrte për një frakturë të shpatullës.