Celebrities Gossip Showbiz

Rita Ora është një kameleon e modës! Njihuni me look-un e këngëtares në Met Gala 2024!

Rita Ora ka marrë pjesë në Met Gala për vite me radhë dhe këtë herë ka veshur një veshje me rruaza ‘më e vjetër se kushdo në këtë planet’. Këngëtarja, 33 vjeçe, ka arritur të marrë një ftesë të lakmuar në paradën vjetore të modës së Anna Wintour, të mbajtur në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork dhe nuk ka zhgënjyer kur bëhet fjalë për shtyrjen e kufijve.

Këngëtarja dëshmoi se ishte kameleoni i modës pasi fustani i saj i vitit 2024 dukej shumë larg fustanit të zi Prabal Gurung dramatik që veshi vitin e kaluar. Rita ka një pamje shumë të guximshme me një trup të pastër nude të dizajnuar nga MARNI.

Duke shfaqur fizikun e saj tepër të tonifikuar, Rita shkoi pa të brendshme me veshjen e zbuluar, duke mbërritur në ngjarje me bashkëshortin e saj Taika Waititi, i cili ishte gjithmonë zotëri teksa e ndihmoi të rregullonte veshjen e saj në tapetin e kuq.

Ajo zbuloi se rruaza në fustan daton në shekullin 1 dhe 2 para Krishtit dhe ato janë me burim nga e gjithë bota. Ajo u tha prezantuesve të tapetit Gwendoline Christie dhe Ashley Graham:

Unë mendoj se disa nga këto rruaza janë më të vjetra se njerëzit në planet…