Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Robert De Niro deklaron se kurrë nuk do të luante Donald Trump-in dhe ka një arsye për këtë!

I vetmi person që Robert De Niro tha se nuk do donte të luante në një film Donald Trump. Aktori i Hollivudit foli se pse nuk do të donte që Trump të bëhej sërish president gjatë një paraqitjeje në “Real Time With Bill Maher”, në të cilën ai u kërkoi votuesve të votonin për Joe Biden.

Përfundimi është se është Biden kundër Trump. Ne duam të jetojmë në një botë në të cilën duam të jetojmë dhe të gëzojmë të jetuarit, ose të jetojmë në një makth. Votoni për Trumpin dhe do të keni makthin, votoni për Biden dhe ne do të kthehemi në normalitet. Unë thjesht nuk dua të ndihem ashtu siç u ndjeva dhe shumë prej nesh nuk e bëjnë, pas zgjedhjeve në 2016 ku nuk mund ta besonim se ndodhi. Unë kurrë nuk do ta luaja atë si aktor sepse nuk mund të shoh ndonjë të mirë tek ai. 

Trump është kandidati i fundit kryesor i mbetur për nominimin republikan për president të vitit 2024, pasi Nikki Haley, një ish-ambasadore e OKB-së, njoftoi se ajo do të tërhiqej nga gara. De Niro e ka kritikuar shpesh Trump në të kaluarën duke shprehur se:

Ish-presidenti na gënjeu më shumë se 30,000 herë gjatë katër viteve të tij në detyrë dhe ai po mban ritmin me fushatën e tij aktuale të hakmarrjes.

Ndërkaq, ylli i “Killers of the Flower Moon” ka qenë i përfshirë në disa nga projektet më të mëdha filmike, megjithëse edhe jeta e tij edhe në shtëpi është gjithashtu mjaft e ngarkuar sepse duhet t’i dedikohet familjes, rikujtojmë se aktori 80-vjeçar u bë baba për herë të shtatë vitin e kaluar.

Përveç vajzës së tij të vogël, De Niro ka edhe fëmijët e tij më të mëdhenj me ish-gruan Diahnne Abbott, duke adoptuar vajzën e saj Drena teksa çifti kishte djalin Raphael së bashku. Me Toukie Smith ai ka dy djem Julian dhe Aaron dhe nga martesa e tij me Grace Hightower ka djalin Elliot dhe vajzën Helen, të lindur nga një nënë surrogate.