Celebrities Gossip Showbiz

Serena Williams ndoshta nuk e ka përmbyllur ende rrugëtimin e saj në tenis!

Ikona e tenisit Serena Williams ka sugjeruar se mund të imitojë legjendën e NFL-së, Tom Brady, teksa u shpreh për një rikthim të mundshëm në fushë nga pensionimi.

Muajin e kaluar, Williams njoftoi se ajo po evoluonte nga tenisi dhe pritej gjerësisht që 23 herë kampionia e Grand Slam-it të tërhiqej pas US Open. 40-vjeçarja u duk se i dha fund emocional karrierës së saj të shquar kur u mposht nga Australianeja Ajla Tomljanovic 7-5 6-7 (4-7) 6-1 në raundin e tretë në Nju Jork.

Megjithatë, Williams tani ka sugjeruar se ajo mund të kopjojë qendërmbrojtësin e Tampa Bay Buccaneers Brady në pension para se të angazhohet për një kthesë të dytë në vendim. Në shkurt, Brady, një kampion i Super Bowl-it shtatë herë, u tërhoq nga NFL pas 22 vjetësh përpara se të kthehej në vendimin e tij 48 ditë më vonë. Williams diskutoi nocionin e një rikthimi të mundshëm në tenis në Good Morning America, duke thënë:

Dua të them, ju kurrë nuk e dini. Sapo kam thënë se mendoj se Tom Brady filloi një trend shumë të bukur.

Ajo gjithashtu dha një aluzion gjatë një paraqitjeje në The Tonight Show me Jimmy Fallon. Kur u pyet nëse ajo mund të kopjonte ikonën e NFL, Williams deklaroi:

Tom Brady filloi një trend të mahnitshëm. Kjo është ajo që dua të them.