Botë e Çuditshme

Shfaqen pamje të reja të UFO-ve mbi bazën ushtarake në Kaliforni!

Dy ekspertë të UFO-ve po shqyrtojnë pamjet e reja të asaj që ata pretendojnë se është një pamje masive e UFO-ve mbi një bazë ushtarake. Prezantuesit e podcast-it “Weaponized”, Jeremy Corbell dhe George Knapp ekzaminuan fotot dhe videot të martën në podcast, për të cilat ata thanë se ishin marrë në prill 2021 mbi Twentynine Palms, Kaliforni. Knapp shpjegoi:

Dy vjet më parë, kjo gjë ndodhi dhe asgjë nuk ka dalë. Nuk ka pasur asnjë mbulim mediatik në dy vjet që nga ajo kohë. Kam marrë një informacion nga dy baza në atë kohë. Por këshilla në thelb ishte sikur ‘diçka ndodhi dhe ju duhet ta shikoni atë. Kliko’.

Në një video, dyshja vunë në dukje një formacion trekëndor dritash që rrinin pezull mbi Qendrën e Luftimit Ajror të Trupave Detare në Camp Wilson. Pamja të kujton ngjarjen e Phoenix Lights të parë në Arizona në mars 1997. Megjithëse ky zbulim nuk është adresuar kurrë deri më tani, Corbell pohoi se ngjarja më shumë se 10 minuta e gjatë u pa nga mbi 50 persona, duke përfshirë marinsat në bazë.

 

Ai shpreson që tani që dyshja po flasin për atë që ata pretendojnë se është një UFO, më shumë dëshmitarë okularë do të dalin përpara dhe të flasin për të. Objekti me sa duket ishte mes madhësisë së gjysmës së një fushe futbolli ose një shtëpie dykatëshe me tre dhoma gjumi ose edhe më e madhe, pretendoi Corbell. Post ka kontaktuar Corbell dhe Knapp, si dhe bazën e Marinës, për koment. Ndërkohë, profesori dhe ufologu i Stanford-it, Dr. Garry Nolan, me guxim pohoi javën e kaluar se:

Besoj 100% se jashtëtokësorët jo vetëm që kanë vizituar Tokën, por kanë qëndruar këtu për një kohë të gjatë dhe madje mund të jenë ende në planet sot.