Celebrities Magazine Showbiz

Si Jamie Lee Curtis po tregon mbështetje për vajzën transgjinore me statujën e saj Oscar?!

Ndërsa fituesja e çmimit Oscar Jamie Lee Curtis vazhdon të shijojë fitoren e saj të madhe në Oscar Awards të së dielës, ajo po e bën një pikë për të nderuar familjen e saj. Duke u shfaqur në “Today” të martën, Curtis u tha prezantuesve Hoda Kotb dhe Savannah Guthrie se ajo do t’i referohej statujës së saj Oscar duke përdorur përemrat e transgjinorëve në mbështetje të vajzës sime Ruby. Curtis, një mbështetëse e LGBTQ+, ndau në vitin 2021 se vajza e saj është një grua transgjinore. Teksa ngriti statujën e artë pranë fytyrës së saj ndërsa bisedonte me video me Kotb dhe Guthrie, Curtis tha:

Ja ku është! Në mbështetje të vajzës sime Ruby, unë jam duke e bërë atë krenare!

Curtis vazhdoi të thoshte se ata po ia dalin mirë dhe po vendosin në lidhje me statujën e saj.

Në jetën time, nuk e kam menduar kurrë në një milion vjet që do t’i kisha këto dy ditë dhe jam shumë i prekur nga e gjithë kjo.

Curtis fitoi Oscarin e saj të parë për rolin e saj dytësor si Deirdre Beaubeirdre në “Everything Everywhere All at Once” të dielën. Filmi vazhdoi të ishte fituesi më i madh i natës me shtatë fitore, përfshirë filmin më të mirë. Ruby Guest është një nga dy fëmijët e përbashkët nga Curtis dhe Christopher Guest, të cilët janë gjithashtu prindër të vajzës 34-vjeçare Annie. Në maj 2022, Ruby Guest u martua me partneren e saj Kynthia në një martesë me temë cosplay. Curtis shkroi në mbishkrimin e një fotoje të shpërndarë në Instagramin e saj të verifikuar që shfaqte të sapomartuarit të përqafuar.

Po, ato po martohen!