Film & Tv

Fituesit e aktorit dhe aktores më të mirë në një rol dytësor rrëmbehen nga “Everything Everywhere All at Once”!

Sonte, në Teatrin Dolby në Los Anxhelos, Kaliforni, nis ceremonia e 95-të e çmimeve Oscar. Ceremonia e mbushur me yje të kësaj mbremje, duke nderuar performancat më të mira të vitit në film, po drejtohet nga komediani Jimmy Kimmel, hera e tretë që merr rolin pritës. Kryesues të nominimeve këtë vit janë filmat e zhurmshëm si Elvis, Tár, Everywhere Everywhere All at Once dhe The Fabelmans (të cilët janë të gjithë për filmin më të mirë). Cate Blanchett, Ana de Armas, Andrea Riseborough, Michelle Williams dhe Michelle Yeoh janë në garë për aktoren më të mirë. Austin Butler, Colin Farrell, Brendan Fraser, Paul Mescal dhe Bill Nighy janë kandidatët për aktorin më të mirë. Ndërkohë, janë ndarë dy çmimet e rradhës, ku më poshtë do të listojmë dy çmimet dhe fituesit e tyre. Të dy aktorët janë pjesë e filmit “Everything Everywhere All at Once”.

Aktori më i mirë në rol dytësor

Ke Huy Quan (“Everything Everywhere All at Once”)

Aktorja më e mirë në rol dytësor

Jamie Lee Curtis (“Everything Everywhere All at Once”)