Celebrities Fashion Showbiz

Si kurrë më parë, Pharell Williams organizon shfaqjen e Louis Vuitton në Hong Kong!

Drejtori kreativ i Louis Vuitton për veshjet e burrave, Pharrell Williams, organizoi si kurrë më parë një shfaqje nën dritat e Victoria Harbour të Hong Kong-ut.

Muzikanti dhe stilisti amerikan, i cili në qershor mbylli urën Pont Neuf të Parisit për të shfaqur koleksionin e tij debutues për labelin, vazhdoi qëndrimin e tij të profilit të lartë në markë duke shpalosur pamjet e saj më të fundit kundër një prej horizonteve më ikonike në botë.

Ngjarja pa modele duke ecur në një pistë të jashtme në Avenue of Stars, përgjigja e Hong Kong-ut për Walk of Fame në Hollywood. Këngëtari i Cantopop, Anson Lo, grupi kinez i djemve TNT dhe aktori koreano-jugor Song Joong-ki ishin ndër të famshëm të pranishëm.

Shfaqja ishte me temë udhëtimi, kudo nga “Hawaii në Hong Kong”, tha Williams. Duke iu referuar asaj që marka e përshkroi si historia e detit të qytetit, tema detare e pistës pa muzikantë me kapele marinarësh dhe një pasarelë të mbuluar me rërë dhe ekrane dixhitale duke shfaqur valët e oqeanit.

Modelet, të cilat përfshinin anëtarë të komuniteteve të sërfit në Hawaii, u shtrinë përgjatë portit me kostume me vija, xhaketa lundrimi, sandale të stilit të peshkatarit dhe printime me lule tropikale, me siluetat e relaksuara dhe zbukurimet e Williams që u jepnin disa veshjeve ndjesinë e veshjeve të larta të plazhit. Shumë nga dukjet u kompletuan me aksesorë detarë dhe një çantë Louis Vuitton Keepall 25 të qëndisura me dorë me guaska deti.

Qielli më pas u mbush me dhjetëra dronë, duke marrë forma duke përfshirë logon LVERS të markës, një kombinim i monogramit klasik LV me fjalën lovers, një filozofi në zemër të praktikës së Williams. Ai u shpreh:

Është një shtëpi luksoze, por kjo shtëpi luksoze u themelua mbi udhëtarin, udhëtarin e botës. Dhe ja ku na zbarkoi në Hong Kong.

Labeli francez emëroi Williams në shkurt pas vdekjes së paraardhësit të tij, Virgil Abloh. Përveç organizimit të një shfaqje spektakolare në Javën e Modës së Burrave në Paris, e kompletuar me një orkestër dhe kor të ungjillit, Williams ka rimenduar tashmë disa nga klasikët e markës, si një version të çantës Speedy prej lëkure krokodili, një dizajn i disponueshëm vetëm për t’u zgjedhur klientë dhe me çmim 1 milion dollarë.