Celebrities Gossip Showbiz

Si pasojë e diagnostifikimit të fundit, Bruce Willis ndryshon shumë gjëra në jetën e tij!

Bruce Willis ka shitur në heshtje pronat e tij në përgatitje për tërheqjen e tij nga aktrimi për shkak të shëndetit të përkeqësuar, pohojnë miqtë e yllit.

Të gjithë u pikëlluan të mërkurën e kaluar kur familja e aktorit 67-vjeçar njoftoi se ai do të tërhiqej pasi u diagnostikua me afazi, një çrregullim që ndikon në aftësinë e trurit dhe të të sëmurëve për të folur. Ndërsa lajmi u bë publik vetëm ditët e fundit, sugjerohet se aktori ka qenë në dijeni të prognozës së tij për disa kohë dhe ai ka shitur pothuajse 65 milionë dollarë pronë.

Raportimet kanë thënë se ylli ka shitur prona në Nju Jork dhe më gjerë dhe se ai do të fokusohet në jetën e tij në Kaliforni ndërsa vazhdon betejën e tij shëndetësore. PageSix raporton:

Bruce Willis është përgatitur për problemet e shëndetit të tij për disa kohë, thonë miqtë, duke shitur të gjithë pronën e tij në Nju Jork dhe më gjerë. Willis ka shpenzuar disa vite duke shitur prona luksoze me vlerë rreth 65 milionë dollarë, për t’u fokusuar në jetën me familjen e tij në Kaliforni.

Ndërsa një burim i tha publikimit:

Bruce është përgatitur për këtë moment prej kohësh. Ai e dinte se do të kishte një kohë të vështirë, pasi shëndeti i tij përkeqësohej, kur fuqia e tij nuk do të ishte aq e madhe sa dikur.