Celebrities Gossip Showbiz

Stjuardesa greke nxjerr “zbuluar” Jennifer Lopez: “Të ishte pasagjer tjetër do thërrisnim policinë…”!

Së fundmi një stjuardese greke ka komentuar për sjelljet jo të mira të Jennifer Lopez ndaj stafit të hoteleve apo restoranteve që ka vizituar. Stjuardesa theksoi sjelljen përçmuese të yllit latin ndaj ekuipazhit të avionit dhe zbuloi se për shkak të saj, punonjësve të linjës ajrore specifike iu desh shumë kohë të largoheshin nga avioni. Arsyeja ishte se Lopez nuk mund të gjente rrobat që i pëlqenin të zbriste nga avioni.

Unë punoja në klasin ekonomi, ndërsa ajo ishte e rezervuar në klasin e parë dhe atje secili ka kabinën e tij, kështu që kur ai mbyll derën e tij nuk keni kontakt me të as kur e shihni. Megjithatë kur kemi një të famshëm në aeroplan i gjithë ekuipazhi thërrasin njëri-tjetrin dhe të gjithë jemi shumë të emocionuar. Zakonisht në kohët e vjetra kur punoja në ekonomi, kur mbaroja shërbimin, kalonim në klasin e parë që të kishim mundësinë të shihnim personazhin e famshëm nëse ai ka dalë nga kabina e tij dhe nëse ai duket i afrueshëm, mund t’i kërkojmë të bëjë një foto. Por ne ende na pëlqen të shohim kabinën dhe të themi “aty fle Jennifer Lopez”. Kështu mbarojmë shërbimin dhe unë bashkë me një vajzë tjetër shkuam në klasin e parë dhe sapo shkuam stafi i saj ishte negativ. Ne themi “çfarë po ndodh?” dhe kështu me radhë dhe ata thonë “ajo është e çuditshme, ajo as nuk do që ne ta shikojmë, nuk do që ne t’i drejtohemi asaj, as nuk do që ne ta pyesim se çfarë do të hajë dhe i gjithë komunikimi që kemi është me asistentin e saj”. Mirë, nuk i kushtuam vëmendje, kështu është në këto fluturime. Kështu ne vazhduam. Por nuk ndalet me kaq pasi kur mbërritëm në Dubai, fluturimi specifik ishte Los Angeles-Dubai, 16 orë fluturim shumë i lodhshëm dhe u vonuam gati 45 minuta.

https://www.tiktok.com/@miss_eirini/video/7367719930604621089?is_from_webapp=1&sender_device=pc

 

Në vazhdim të përshkrimit të saj, stjuardesa greke tregoi se:

Kur pyetëm pjesën tjetër të ekuipazhit se pse ndodhi kjo vonesë, ata na thanë se Jennifer Lopez po ndërronte rrobat dhe po ndryshonte përsëri rrobat, nuk ishte gati të zbriste. Në mes të gjithë kësaj, ajo nuk foli as me ekuipazhin, domethënë ekuipazhi thjesht e priste atë. Ajo ndërroi rrobat sikur të ishte shtëpia e saj. Nuk është një avion privat së pari dhe së dyti çdo pasagjer tjetër që do ta bënte këtë ne do të thërrisnim sigurinë dhe policinë.

Sjellim në vëmendje se fustani i Jennifer Lopez në Met Gala 2024 ka tejkaluar çdo pritshmëri. Një fustan mahnitës i gjithi i krijuar me dorë nga shtëpia e modës Schiaparelli Haute Couture dhe i krijuar nga Daniel Roseberry. Sipas njoftimit zyrtar të shtëpisë së modës, fustani pa rripa dhe i gjithi tyl i qëndisur që krijonte një iluzion me pamjen, ishte i qëndisur me perla agjendi dhe diamante të rremë. U deshën mbi 2.5 milionë rruaza argjendi për t’u bërë dhe 800 orë qëndisje me dorë.